Що таке товариство?

Якщо не розглядати поняття товариства з області права і бізнесу, то під ним маються на увазі етичне поняття, близьке до дружби. На відміну від дружби товариські стосунки залучений більше коло людей. Основа товариських відносин — спільна діяльність. Взаємна симпатія, властива дружбу тут теж можлива, але для загальної справи необхідні доброзичливість, повагу і довіру один до одного.

Класичний приклад бойового товариства в літературі — «Тарас Бульба» М.В. Гоголя.

У національно-визвольній війні з поляками козаки виявляють як відданість Батьківщині, так і товаришам. Закон товариства і взаємодопомоги — непорушний закон для козака. Товариша належало рятувати, не рахуючись з ризиком для власного життя. Тарас Бульба, підбадьорюючи у важку хвилину битви своїх воїнів, говорив їм про святість товариських зв’язків, про перевагу товаришів Руської землі над товаришами інших земель. З презирством Тарас каже про тих, кому по душі «бусурманские традиції», хто за багатство може продати свого. Намагаючись визволити з полону козаків, захоплених поляками, військо Тараса понесло величезні втрати, але не було ні в кого і думки відступити і залишити товаришів у неволі. Передсмертні слова козаків були звернені до товаришів, і були вони сповнені неспокою про Батьківщину. Потужну силу давало запорізьким козакам таке ставлення до товариству.

Товариство проявляється у військовому середовищі і в наші дні. Успіх операції без дотримання принципів товариства просто не можливий. Також і перемоги спортивних команд не мисляться без почуття товариської підтримки кожного члена команди. Та й в будь-якому робочому колективі, де людей пов’язує спільна справа, товариство необхідно. Робота в команді завжди заснована на товариської взаємодопомоги.

Цікаво, що товариство існує не тільки в людському середовищі, але і в природі, серед тварин. Приклад тому — оповідання «Сліпа» Б. А. Ємельянова. Мова в ньому йде про підстріленою куропатке. Мисливець вважав, що вона була вбита, але вона була поранена в голову. В результаті птах осліпла, але вижила. Вижила вона, тому що залишалася в зграї, вона отримувала допомогу від своїх родичів.

Так що ж означає товариство? Це дуже цінні відносини всередині колективу, які дозволяють кожному члену його завжди відчувати захищеність, підтримку інших членів колективу.