Що таке вибір?

Вибором називається перевагу одного рішення із множини варіантів. Деколи вибір зробити дуже нелегко, особливо коли людина не може визначитися, що йому потрібно.

Так, в оповіданні Е. В. Гришковця «Дарвін» герой точно не знав, що йому потрібно, але хотів життя веселою і цікавою. Позитивний момент тут полягає в тому, що молодий чоловік у виборі вузу шукає щось співзвучне своїй душі, а не моді чи престижності. Хлопчикові просто було б поступити в медичний інститут, де викладав його дядько, але він розуміє, що медицина — не його стезя, оскільки «анатомичка» звалила його в шок.

Знайомство героя з інститутом культури теж не викликало у нього позитивних емоцій. В тому, що студенти співали та грали на сцені, він побачив якусь «мертвотність». Це було безрадісно, нецікаво і нікому не потрібно. Для героя ж важливим було, щоб життя було яскравим і ненудним.

Юнак приміряв на себе ще кілька професій, але у всіх було щось не те. І все-таки він підійшов до правильного вибору. Ним виявився несимпатичний йому раніше філологічний факультет. Автор показує, що не треба поспішати у виборі професії, треба прислухатися до свого серця, тоді не помилишся. Тоді професія буде цікава для тебе і принесе радість.

Вибирати в житті доводиться не тільки професію, часто перед людиною стоїть моральний вибір, який полягає в перевазі добра або зла. Його зробити теж буває складно. Важко буває встояти перед спокусою, подолати тяжіння до зла.

Прикладом такого вибору служить розповідь «Золота рибка» А. Приставкіна, в якому йдеться про те, як у роки війни в дитячому будинку маленька Люсенька була настільки голодна, що їла потайки красивих рибок. Коли старші дівчинки виявили це, вони не стали її карати, а взяли на себе турботу про неї. Приставкін писав про свою сестричку, і в реальності розв’язка була іншою: Люсеньку жорстоко побили. В оповіданні автор змінив фінал історії, показав, який вибір повинні були зробити старші дівчатка.

Підводячи підсумок, можна назвати вибір дуже відповідальним кроком, який може визначити майбутнє людини, може залишити його совість чистою, а може заплямувати її.