Моя улюблена тварина (твір-опис)

Я пам’ятаю, як маленьким кошеням вона блукала по холодному під’їзду. Два дні вона жалібно мяукала назустріч йдуть повз неї людям. Пізно ввечері другого дня моє серце не витримало. Спочатку вона злякано шугнула від мене, потім у розпачі кинулася до мене. Місяця півтора, не більше. Димчаста шерстка з рудуватими вкрапленнями, лапки і мордочка білі. Дуже великі круглі очі. Це був чистий і здоровий кошеня. Викинули тільки за те, що це кішка.

Я посадила її під дзеркалом в передпокої і дала попити. Опинившись в теплі, кішечка щасливо замурлыкала, пила з жадібністю. Вона так і не рушила з місця всю ніч. Згорнулася клубочком під дзеркалом, голосно муркочучи.

Вранці її мама виявила і, явно, не зраділа. Я почала виправдовуватися, що прихистила на час, що дам оголошення “віддам у хороші руки”. Мама скептично посміхнулася: “Ну так, черга вишикується…”.

Я назвала кошеня Серпанком. Вона виявилася дуже розумною кішечкою лагідного і ніжної вдачі. Вдома її всі полюбили. Зазвичай кішки пакостливы, але в Імлі цього не було. Боязкість і лякливість були її відмітними властивостями. Вираз її мордочки немов вопрошало: “Я щось не так зробила?”.

Серпанок завжди чуйно вловлювала мій настрій. Мій смуток вона намагалася розвіяти тим, що підіймалася до мене на коліна і втішно муркотала.

Серпанок виросла в дуже велику кішку. Кілька разів у неї з’являлися кошенята, і всіх вдавалося прилаштувати. Одного разу вона здивувала нас. В нашу квартиру запросто, виляючи хвостом, зайшла знайома сусідська собака. У Димки в цей час був виводок кошенят. Що сталося з нашою лагідної кішечкою! Вона з люттю кинувся на собаку і перекинула її. Бідна псина в жаху кинулася геть із квартири і стрімголов скотилася вниз по сходах.

Серпанок прожила у нас п’ять років. Одного разу влітку ми всі поїхали відпочивати, а Серпанок відвезли до маминої подруги. Поки її везли у великій коробці, він жалібно мяукала і намагалася вирватися, але ми сподівалися, що все буде добре. На новому місці її зустріли приязно, але вражена Серпанок забилася кудись і не хотіла виходити ні на чий заклик. Мамина подруга, заспокоїла нас, що кішка скоро звикне. З цим ми і поїхали.

Наше повернення через місяць було затьмарене сумним звісткою. Серпанок майже нічого не їла після нашого від’їзду, хоча їй давали дуже смачну їжу. Одного разу їй вдалося вирватися на вулицю, і вона втекла невідомо куди. Пошуки не дали результату. Пройшло вже багато часу. Мені досі її дуже шкода і дуже її не вистачає.