Що таке цінні книги?

Дорогоцінними книги називають по різних причинах. Значення «дорогоцінні» може бути прямим у разі, коли в палітурці є включення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Це, як правило, старовинні книги.

Статус «дорогоцінних» старовинні книги можуть мати і з-за ілюстрацій, виконаних видатним художником. Дорогоцінні літописні книги як історична цінність.

У переносному значенні книгу називають дорогоцінної, коли вона має велику інформативну цінність або являє собою високохудожній твір, є шедевром в історії світової літератури. Дорогоцінні книги, які розбурхують розум, пробуджують в людині найкращі почуття, викликає в ньому бажання стати краще.

У повісті А. Лиханова «Дитяча бібліотека» герой відкриває для себе дивовижний світ книг. Читання захопило його, він уявляв себе героєм тієї чи іншої книги. З читанням кругозір хлопчика став багато ширше, в ньому з’явилося прагнення до творчості. Істотно поповнився словниковий запас героя повісті, його мова стала виділятися серед однолітків більшою виразністю і яскравістю.

Дорогоцінні для нас книги, які скрашували наше життя в дитинстві, були розрадою в невдачах, вчили нас не здаватися при труднощах, давали приклад морального ідеалу. Ті, кому зараз 50-60 років, зберігають книги своїх улюблених письменників Аркадія Гайдара і Владислава Крапівіна. Старенькі, зачитані до дірок «Доля барабанщика», «Військова таємниця», «Та сторона, де вітер», «Тінь каравели» ревно бережуться в затишному кутку книжкової шафи як найкращі друзі з дитинства. Нехай ці книжки були наскрізь радянські, але вони вчили те покоління юних піонерів, що не хлібом єдиним живе людина, що дружба, сміливість і вірність сильніше зла.

Сучасним дітям доступні всі чудові книги. Але чи вони читають їх? Неминуще значення в розвитку кругозору дитини мають твори Жуля Верна, Олександра Дюма. Це золотий фонд дитячої бібліотеки. Дивовижна книга Дж. Толкієна «Хоббіт, або туди і назад». У ній не тільки захоплюючі пригоди, книга дає правильні моральні орієнтири, вчить мужності, безстрашності. Чарівна за змістом книга К. С. Льюїса «Хроніки Нарнії», автор майстерно в жанрі фентезі пропонує дітям систему християнського світобачення. Цікавість у книзі поєднується з глибиною.

Таким чином, головна цінність книги полягає в її змісті, її внесок в розвиток людини, її моральному впливі на нього.