Порівняльна характеристика Лізи і Тетяни Ларіної

Образ Лізи з повісті Карамзіна «Бідна Ліза» і образ Тетяни Ларіної з твору Олександра Сергійовича Пушкіна «Євгеній Онєгін» схожі між собою. І хоч дівчата відрізнялися соціальним статусом, все ж мали надзвичайну схожість характеру і долі. І Ліза, і Тетяна своє життя готові були присвятити любові, сім’ї, дітям. За коханою людиною, вони були готові відправитися на край землі, чекати місяцями його з далеких походів і залишатися вірними на все життя.

Пушкін дає докладний опис Тетяни. Вона не відрізняється красою, швидше має приємну зовнішність і сумний задумливий погляд. Вона погано володіє російською мовою, а пише і в основному французькою. Між тим, у дівчини російська душа і «старомодні» погляди на життя. Вона відчуває дискомфорт від світських заходів, живе в злагоді зі своєю совістю і честю. Тетяна відчуває, що живе не у свій час, а може просто не в тому місці.

Героїня Карамзіна Ліза, молода і приваблива дівчина. У неї безпосереднє мислення, м’який і поступливий характер. Незважаючи на це, у дівчини є внутрішній стержень і сильний дух.

Ліза з бідної сім’ї. У неї немає освіти, і вона навіть не навчений грамоті. Однак у неї є велика і чиста душа, віра в краще і безкраї мрії. Саме це об’єднує і Тетяну Ларіну і Лізу. Вони сильні жінки, але на їх долю випали дуже важкі і часом непосильні випробування. Любов робить обох жінок і щасливими і нещасними одночасно.

Тетяна не знайшовши взаємних почуттів від Онєгіна, виходить заміж. Вона не щаслива в шлюбі, однак, змінювати щось у своєму житті, а тим більше йти на зраду не має наміру. Її любов до Євгенію не гасне, але вона в змозі впоратися зі своїми почуттями. Вступивши у шлюб, вона добровільно приносить себе в жертву. Так, поруч з нею кохана людина, але саме він, є її чоловіком.

Подальші спроби «зближення» Онєгіна, який нарешті зміг побачити в ній справжню жінку, гідну ласки, турботи та любові, не увінчуються успіхом. Тетяна відкидає його залицяння, залишаючись вірною своєму чоловікові.

Після обману і зради Ераста, Ліза вирішує, що життя не має сенсу. Кохання всього її життя, заподіяла їй незгладиму травму – розбило їй серце. До того ж дівчина пішла на обман, і нічого не сказала матері про своїх «тісні» стосунки з Ерастом. Їй було нестерпно соромно і боляче. Остання «подачка» чоловіки, стала фатальною в її нелегкому житті. Вона до кінця так і не змогла зрозуміти, що для Ераста гроші вирішували все, незважаючи на його обіцянки «відректися від усього світу.

Дві дівчини, дві різні, але дуже схожі долі. Обидві любили і сподівалися до останнього. Одна – була щаслива недовго, за це й поплатилася. Інша, так і не бачачи взаємності, перестала боротися за мрію. Можливо, якби Тетяна не вийшла заміж, Онєгін так ніколи б і не закохався в неї. Можливо, у героя зіграло чоловіче самолюбство, і він вирішив повернути ту, яка по праву повинна дістатися лише йому. Однак, на цей раз він не отримав взаємності від Тетяни…