Аналіз вірша Пастернака «Зимова ніч»

Бориса Пастернака називають одним з найяскравіших письменників і поетів, які тільки були відомі в історії російської літератури. Саме Пастернак ризикнув об’єднати в одному творі і римовані рядки і прозу. Звичайно, мова йде про його знаменитому романі «Доктор Живаго», остання глава якого повністю складається з віршованих робіт головного героя.

Читач дізнається про талант Юрія Живаго ще в першій главі роману. Однак Пастернак не став змішувати сприйняття читачів, приділяти велику увагу ліричним відступам. Він вирішив присвятити римі останню главу роману.

Першим віршем, опублікованими від імені Живаго, стає робота «Зимова ніч». В наслідок, вона публікувалася окремо від тексту роману, була перекладена на музику.

Так як написання свого роману Пастернак присвятив близько 10 років, немає можливості встановити точну дату створення вірша «Зимова ніч». Літературні критики, проводячи його аналіз, стверджують, що воно було складено незадовго до закінчення роману.

Ключовою темою вірша стало поняття життя і смерті. І читачеві не слід сприймати буквально таке припущення.

Вчитуючись у кожне чотиривірш, який є яскравою метафорою, можна простежувати контраст, витонченість описуваного явища.

Аналізуючи вірш, хуртовина, холоднеча і лютий асоціюються з приходить смертю. А ось вогонь свічки подібний життя, яка повільно покидала і головного героя і автора роману.

Після того, як грандіозний роман вийшов у світло, він піддався чималої критики. Літературне суспільство не сприймало об’єднання прози і поезії. Тому, роботи Бориса Пастернака були заборонені до публікації. Автор заробляв на життя іноземними перекладами.

Вірш «Зимова ніч» було неодноразово розкритикована, названо вульгарним і песимістичним. Повинно було пройти кілька десятиліть, щоб літературні роботи Бориса Пастернака знову стали публікувати, а «Зимову ніч» назвали однією з найуспішніших і найбільш вдалих робіт великого майстра пера.