Аналіз вірша Фета «Весняний дощ»

Афанасій Фет був настільки витонченою і талановитою особистістю, що міг розгледіти красу і чарівність в простих явищах природи. Він годинами на проліт міг спостерігати за найменшими змінами, які відбувалися навколо. І всю ту красу побаченого, він майстерно викладав на папері. Вірш «Весняний дощ» є істинним тому підтвердженням.

Початок віршової роботи не віщує нічого схожого на дощ. Сонце засліплює землю, визираючи крізь хмари. Передбачити майбутні зміни погоди можна тільки лише по поведінці горобчика, який купається в теплому піску.

Але, раптом, пейзаж різко змінюється. Перед поглядом видніється жвава завіса, яка рухається по небу. Це проливний дощ, який різко рушив з-за хмар. Він швидше вітру рухається по небу і накриває краплями все навколо.

Однак те, що відбувається не викликає затьмарення і розчарування, як це часто буває під час дощу. Афанасій Фет створює відчуття радості, очищення, заспокоєння. Весняний дощ стукає по вікнах, по зеленому листю дерев. Квітуча липа випромінює свій солодкий і чарівний аромат. Пахне свіжістю!

Особливістю робіт Афанасія Фета є такі незначні деталі, на які ми не звертаємо увагу. Однак якщо зупинити мить і розібратися в тому, що діється навколо, можна побачити масу прекрасного.

У римованих рядках вірша «Весняний дощ» немає жодного слова про дощ. Проте поет так майстерно описує все, що відбувається в природі, що кожен з нас, в своїй уяві, в своїй підсвідомості вже представляє картину проливний завіси. А той дивовижний аромат, яким наповнюється повітря під час дощу … все це чудово!

У більшості своїх робіт, присвячених природі і красі навколишнього світу, автор намагається оживити природні явища, наповнити їх змістом. На думку Афанасія Фета, всі зміни, що відбуваються в природі набагато корисніше деяких людей, які в ній живуть. Однак, завдяки романтизму і ліричності, якими була переповнена душа поета, Фет не пише про це відверто. Він намагається донести думку про те, що людина і природа повинні з’єднатися в гармонії, зрозуміти і відчути один одного.

Вірш «Весняний дощ» переповнене любов’ю автора до навколишнього світу і всього, що в ньому відбувається щохвилини.