Образ Цариці в «Казці про мертву царівну і сімох богатирів» Пушкіна

У «Казці про мертву Царівну і сімох богатирів» Пушкін показує різних персонажів. Він не робить всіх тільки позитивними або негативними. У кожному є і достоїнства і недоліки. Одним з таких персонажів є цариця.

Цариця володіє прекрасною зовнішністю, але абсолютно нестерпним характером. Вона дуже егоїстична і жорстока, тому не здатна на світлі почуття. Метою її життя стає ідеальні зовнішні дані.

Жінка виходить заміж за овдовілого царя, у якого від першого шлюбу залишилася маленька дочка. Але з віком дівчинка дорослішала і перетворювалася в прекрасну жінку. Це обставина не радувало злу мачуху. Адже жінка вважала себе найкрасивішою і не терпіла конкуренції. Тому в її голові відразу виникло бажання позбутися молодий царівни. Жінка пішла на злочин і намовила служницю, щоб вона завела пасербицю далеко в ліс і залишила на поталу вовкам.

Автор наділяє царицю чарівним атрибутом – говорить дзеркалом, яке розповідає і показує їй про всіх красунь в окрузі. Жінка звикла чути, що крім неї таких немає. Однак після того як молодий царівну вдалося врятуватися в будинку богатирів, дзеркало сповістило про це її власницю.

Жінка була в не себе від злості. Вона вирішила вбити спадкоємицю власноруч. Для цього, вона вирушила в ліс і сама взяла з собою отруєне яблуко. Але як зробити так, щоб царівна ні про що не здогадалася? У цьому отруйницю допомогла її хитрість. Жінка переодяглася в злидаря і стала просити милостиню під вікнами великого богатирського будинку.

Звичайно, царівна подала їй хліба. Адже вона на відміну від мачухи, була добра до оточуючих. У відповідь: «бідна стара кинула їй красиве і велике яблуко, але отруєне яблуко.

Жінці не було шкода юну дівчину. Її душа була темною, просочений злобою і жорстокістю. В серці не було місце для любові і співчуття. Тому вона без докорів совісті і найменшого жалю готова була розправитися з будь-хто, хто стане на її шляху.

Можливо, жінку підштовхнула і ревнощі. Адже дочка, для царя була втіхою, і жінка просто забоялися, що вся увага буде діставатися тільки молодий царівну.

Коли дзеркало повідомило цариці в черговий раз про життя і здоров’я молодою і красивою падчерки, то її безжалісне і озлоблена серце не витримало. Жінка померла від туги, ненависті, розпачу і страху. Адже якщо б цар дізнався, на що пішла його нова дружина заради того, щоб залишатися єдиною красунею, він би з нею неодмінно розправився.

Вона ступила на темну сторону, яка в підсумку забрала не тільки її красу, але й саме існування. Автор не згадує, щоб перед власною смертю жінка розкаялася у своїх гріхах. Немає. Вона до самого кінця була наповнена ненавистю до оточуючих і вважала свої дії правильними.

Пушкін показує, що за все в цьому житті доводиться платити. І часом, у годину розплати, ціна за всі дії може виявитися занадто велика…