Образ Германна в повісті Пушкіна «Пікова дама»

Германн в повісті Пушкіна «Пікова дама» є головною дійовою особою. Його образ з самого початку твору викликає у читача певну настороженість, адже поведінки чоловіки більш ніж дивне. Він не грає в карти, як це роблять інші присутні гравці, а лише з боку всю ніч безперервно спостерігає за «метанням». Це не залишають без уваги його товариші. Германн ж не приховує, що не настільки багатий, щоб ризикнути і програти останнім. Цим визнанням, він підтверджує свою розважливість і холоднокровність в характері.

Автор розкриває образ Германна, як педантичного і розважливого чоловіка. Почувши від товаришів по грі про «чарівної» комбінації карт, герой вирішує неодмінно дізнатися у старої графині, його секрет. Позбавлена багатьох «земних благ» Германн в душі мріє про розкішне життя де-небудь за кордоном. Тому його єдиною надією ставати великий виграш в карти. Заради нього, чоловік готовий піти на багато чого, аж до того, що він стане коханцем для старої графині.

Але як «втертися» до неї в довіру? Як змусити стару і владну жінку розкрити таємницю, яка в одну мить може принести Германну щастя? Він готовий чекати слушної нагоди, і шанс йому випав.

Германн, заворожений своїми мріями, годинами спостерігав за будинком Томській. Одного разу в одному з вікон, чоловік помітив темноволосу дівчину. Це була Лізавета. Він не був представлений цієї юної леді раніше, та все ж вирішив діяти саме через неї.

План Германна виявився простим і навіть досить банальним. Він зачарує спочатку дівчину, а вже через неї, доб’ється розташування самої княгині.

Він став передавати Лизаветы любовні послання і вимагати побачень. Однак на початку, його натиск збентежив дівчину, і вона навіть попросила вести себе стриманіше. Але потім, письмові відповіді дівчата ставали все довшими, і в одному нарешті з’явилося згоду на побачення.

Рандеву було призначено на пізню ніч. Дівчина докладно описала прохід в свою маленьку кімнату, який лежав через спальню княжни. Але в призначений вечір Германна у кімнаті не виявилось. Лізавета довго просиділа в розгубленості. Вона не розуміла, радіти або засмучуватися через відбулася зустрічі.

Тим часом Германн знаходився недалеко від її кімнати, в спальні герцогині Томській. Він став свідком того, як стареньку слуги готували до сну. Його навіть не збентежило, що це як мінімум було не пристойно, побачити «зів’ялу красу» жінки.

Чоловік виник перед нею з нізвідки. Він почав благати стару про те, щоб вона повідала йому «переможний» розклад карт. Але жінка, то чи була настільки шокована, чи то злякана раптовою появою незнайомця, продовжувала зберігати мовчання. І тоді він чоловік перейшов на прямі загрози. Він не зміг заподіяти їй фізичної шкоди, тому що старенька померла швидше.

Автор показує в продовження свого твору одержимість Германна. Чоловік, що йде на крайні заходи, грає з чужими почуттями і життями. Чоловік, який здатний досягнення фінансового збагачення піти навіть на шантаж і вбивство…