Аналіз вірша Фета «Дивовижна картина»

Ранні роботи з творчості Афанасія Фета наповнені надзвичайною чистотою і легкість. Цей чоловік отримав в дар прекрасний талант – передавати красу навколишнього світу кількома словами. Багато віршовані роботи Фета відрізняються невеликими розмірами. Однак пара римованих рядків може чуйно і точно донести до кожного глядача красу природи, красу різних пір року, відмінності і красу природних явищ.

Вірш «Дивовижна картина» відноситься до робіт з раннього періоду творчості автора. Тому, вона так прекрасна і мелодійна. Наступні вірші Фета вже не будуть відрізнятися такими чистими і безтурботними нотами. Власне зрада по відношенню до коханої, до кінця життя буде породжувати в його душі почуття невичерпної провини. Але, це трохи пізніше …

Вірш «Дивовижна картина» знайомить читачів з тихою і холодної зимової ночі. Перед нами біла рівнина. Афанасій Фет рідко висловлював свої особисті уподобання щодо улюбленого пори року. Він намагався стати незалежним глядачем, який просто спостерігає за красою навколишнього світу і передає їх на папері. Однак засніжений пейзаж надзвичайно радує поета. Автор бачить в ньому щось рідне і миле серцю.

При описі таких пейзажів, Афанасій Фет рідко використовує якісь мудрі вислови і фрази. Він пише простою, зрозумілою мовою, доступною кожному. І такі рядки вірша стають рідними і для читача.

Мені здається, що під час написання даної роботи, Афанасій Фет знаходився в дорозі. Можливо, він подорожував і спостерігав за чудовим нічним пейзажем, який демонстрував всі принади зимового часу року. Кожна римована рядок випромінює задоволення, яке відчуває автор. Він намагається сказати про те, що радість і щастя можна отримувати і від звичайних, простих речей, які щоденно оточують нас.