Чи згодні Ви з твердженням Берні: «Боягуз небезпечніше будь-якого іншого людини, його треба боятися більше всього»?

З думкою Берні не можна не погодитися. Своє боягузтво людина може показати, як і в домашніх ситуаціях, так і в більш глобальних, коли мова йде про людські життя. Більше за все потрібно боятися боягуза, тому що ти не знаєш, як поведе себе людина, і не очікуєш, що, йдучи на відповідальну справу, він може втекти або зовсім зрадити. Труси були і раніше, особливо на війні, зраджували своїх і йшли на бік ворога. Їх називали дезертирами і зрадниками. Наше життя наповнене не лише мужніми вчинками.

Як в житті, так і в літературі, є герої-труси. Їх додавали в сюжет з метою показати суспільству, як не треба чинити і до чого це може призвести. Яскравий образ зрадника Швабрина розкривається у творі «Капітанська дочка». Він повна протилежність Гриневу, брехун і запобігали людина. Хто б міг очікувати, що коли під час заколоту «наші» почали програвати, то Швабрин перейде на бік Пугачова? Від такого боягуза не можна чекати чогось хорошого, неможливо передбачити його дії.

На жаль, і в наш час є такі особистості, яких дійсно варто боятися. Адже, кожній людині хочеться, щоб з ним був надійний товариш, але якщо ви помітили боягузтво в характері свого приятеля, то поспішіть припинити спілкування, поки він не показав своє справжнє обличчя. Можливо, такий момент стане ключовим у вашому житті.

К. Ваншенкін у своєму вірші «Боягуз прикинувся хоробрим на війні», показав всю натуру боязкого людини. У рядках твору він описав, як блідне і боягуз боїться, боїться, і що найстрашніше, лицемірить, вдаючи, що він не боїться. Такі люди – хамелеони, намагаються приховати своє справжнє обличчя під маскою. Вони можуть так довго переховуватися, але обов’язково проявлять себе, тільки не в позитивних моментах. Боягуз добре вживається в нову роль, але в душі він залишається таким же підлою людиною. Іноді, стає зовсім незрозуміло хоробрий він людина або прикидається.

Таким чином, Берні абсолютно правий у своєму твердженні, до нього треба прислухатися і зробити висновок: остерігайтеся людей, які поруч з вами, придивляйтеся і здійснюйте спільні справи тільки з тими, хто пройшов перевірку часом і вчинками. Також боягуз небезпечний тим, що якщо вам загрожуватиме небезпека, то від нього «і слід прохолов». Ви залишитеся одні, а він знайде відмовки, які виправдовують його боягузтво. І наступного разу ситуація повториться, тільки ви повинні зробити висновок: чи потрібен вам такий чоловік у вашому оточенні?