Моє місто — Челябінськ

Він починався з села Челяба, в першій половині 18 століття став фортецею. За двісті з гаком років Челябінськ з маленького повітового містечка перетворився в один з найбільших міст Росії.

Мій Челябінськ — це не тільки промисловий і культурний центр, хоча я пишаюся його заводами, університетами і театрами. Краса южноуральской природи наклала особливий відбиток на образ міста: чудові парки з соснами і білками, ставки, турбази в межах міста, пляжі. Мені дуже подобається парк ім. Гагаріна. Привертають не стільки його атракціони, скільки близькість парку до лісу, можливість увійти в нього за однією з численних стежок. Також люблю міський сад ім. Пушкіна. У ньому багато зелені і атракціонів. Ми, юні челябінці, знаємо цей парк з раннього дитинства, там ми гуляли з батьками. Тепер, подорослішавши, продовжуємо гуляти тут з друзями. Влітку у нас буває досить спекотно, тому морозиво на лавці в тіні дерев і прохолодні бризки фонтану бувають дуже до речі.

Тихій восени, коли дерева стоять у жовтому і червоному вбранні, мій місто прекрасне. В алеях під ногами шарудить золото листя, над головою ніжна блакить. На тлі пишної природи увяданья» якось особливо красиво виглядають храми. Їх в Челябінську досить багато, кожен по-своєму прекрасний. Без цих храмів місто був би неповноцінним не тільки в плані архітектури, він був би позбавлений більшого — духовної радості та втіхи для багатьох жителів міста. Я особливо люблю бувати на території церкви Олександра Невського, відвідувати Свято-Симеоновский храм. Ці церкви не лише дивовижно красиві самі по собі, але оточені радують око насадженнями. Квіткові клумби, хвойні і листяні дерева гармонійно доповнюють пишність храмів.

Зима Південного Уралу не так сувора, як у Сибіру, але все ж холодна і тривала. Зима теж приносить жителям Челябінська багато радості. По-перше, лижі, сани, ковзани в міському саду; по-друге, катання на їздових собаках в центрі «Аквілон»; по-третє, катання на снігоходах і трійках коней. Є ще катання на «ватрушках», на лижних велосипедах, сноукайтинг (катання на лижах за допомогою повітряного змія) та інші екстремальні види зимових забав.

Є в цьому чудовому місті і серйозна проблема. Челябінськ завжди славився своєю промисловістю. Найбільш відомий Челябінський тракторний завод, який під час Великої Вітчизняної війни випускав танки, легендарні «тридцятьчетвірки». Металургійна промисловість Челябінська теж не на останньому місці, але, на жаль, виробнича діяльність заводів не кращим чином позначається на екології міста. Потерпає від стоків і річка Міас, яка за межею міста виглядає набагато здоровіше і красивіше.

Сподіваюся, що в майбутньому екологічні проблеми міста будуть вирішені, і мій Челябінськ стане ще прекраснішим.