Моє місто — Курськ

Мій Курськ — старовинне місто, розташоване на річці Сейм. Він згадується в житийном творі (про Феодосію Печерському) на 115 років раніше згадки в літописі про Москві. Вже в 1032 році він вважався великим, економічно розвиненим містом. Не раз Курськ, багатий торговий центр, переживав розорення, набіги. Вдале розташування Курська між Москвою і Києвом послужило швидкому розвитку торгівлі і промисловості. У Курську процвітало шкіряне ремесло і виробництво цегли, а по Сейму йшли навантажені товарами кораблі.

Що собою являє Курськ в наш час? Це обласний центр, розташований на південь від Москви на 530 км. Чисельність його населення трохи менше 500 000 чоловік. Це місто з жаркими літніми днями і м’якою зимою.

Російській людині слово «Курськ» завжди нагадує про велику подію Великої Вітчизняної війни — Курській битві влітку 1943 року. Це бій, тривалістю сорок дев’ять днів, мали вирішальні значення в ході війни.

Сам місто пережив німецьку окупацію, звільнення прийшло в лютому 1943 р. З 1944 року в Курську йшли відновлювальні роботи. Місто відродився, пізніше було побудовано багато нового.

Моє місто і зараз, як в часи Древньої Русі, багатий промисловістю. Тільки тепер це не шкіряне виробництво. Промисловість сучасного Курська пов’язана з електротехнікою, приладобудуванням, машинобудуванням, фармацевтикою, хімічним волокном. У Курську проводиться меблі, торгове обладнання, працюють підприємства харчової промисловості, у місті діють три ТЕЦ. І це ще не повний список продуктів виробництва Курська.

Мій місто гарне. Його прикрашає старовинна архітектура минулих століть. Це собори, купецькі особняки, будинки навчальних закладів і присутствених місць. Сучасні будови теж цікаві, це не безликі «коробки» недавнього минулого. Реконструюються центральні вулиці, що облагороджує вигляд міста. В місті будуються нові спальні райони. Це красиві впорядковані комплекси з розвиненою інфраструктурою.

Для культурного і духовного зростання городян забезпечені всі умови. У Курську дуже багато музеїв, будинків культури, є театри, бібліотеки, виставкові зали. Місто багате храмами (їх тридцять три), відкриті духовні навчальні заклади. У вищих навчальних закладах теж немає недоліку.

Фразеологізм «курський соловей», що припускає прекрасного співака, має реальне обґрунтування. Курські солов’ї, дійсно, найкращі співаки з своїх побратимів. Тому на території Курського району встановилася традиція щороку проводити фестиваль авторської пісні «Солов’їна трель».

Я люблю своє місто, як і більшість жителів Курська. Він кращає, стає чистіше, росте і розвивається. Курськ зберігає пам’ять про минуле і прагне в світле майбутнє. А я своє майбутнє сподіваюся пов’язати з Курськом.