Коротка біографія Тургенєва І. С.

Тургенев И.С.
Прозаїк російської класичної літератури, народився 28-го жовтня, у 1818-му, в Орлі. Мати і батько його були з дворянського роду. Батько, Сергій Тургенєв, був красенем-дворянином, службовцям в кавалергардии, однак не вмів стежити за своїми фінансами. Безтурботний спосіб життя призвів до того, що він опинився без засобів до існування і вступив з розрахунку в шлюб з матір’ю Івана, Варварою Лутовиновой, яка володіла значним спадщиною.

Освіту маленький Іван здобув у домашніх умовах, у маєтку Спаське-Лутовинова. Навчання грамоті проводилося німецькими і французькими вчителями. Крім вільного володіння іноземними мовами, юний отрок любив російську літературу, любов до якої була прищеплена йому слугою-камердинером з кріпаків.

1827-му сім’я Тургенєвим переїхала в столицю Росії. Юнак став навчатися в навчальному закладі Вейденгаммера, далі продовжив навчання в пансіоні Краузе. Через шість років, Іван поступив в університет Москви на навчання словесності. В 1834-му сім’я переїхала в місто Петра 1, Санкт-Петербург, де хлопець став вчитися в міському університеті, на факультеті філософії.

Спочатку Іван хотів стати поетом, він навіть написав поему з драматичним ухилом «Стено» 1834-м роком, яка при розборі зазнала суворої критики Плетньова. Однак позитивний коментар останнього спонукав Тургенєва до створення віршів, два з яких були опубліковані у друкованому виданні.

Дебют Івана Сергійовича відбувся 1836-м роком, завдяки публікації рецензії в журналі до твору Муравйова «Про подорож до святих місць». У 1837-му поет створив близько 100 віршів, а також кілька поем. У 36-му році Іван Сергійович закінчив університет і вже на наступний рік отримав кандидатську ступінь, витримавши випускний іспит. По закінченню двох років він виїхав до Німеччини, де в університеті Берліна відвідував лекції з римської і грецької літератури, а також студіював давньогрецька і латинська мови.

У період з 1830-го по 1850-й, прозаїк активно спілкується з відомими літераторами того часу. Серед них зустріч з Пушкіним А. С. 1837-му, Жуковським Ст. А., Лермонтовим М. Ю. і багатьма іншими.

1839-му будинок в Спаське-Лутовинова, охоплений пожежею, згорів, у зв’язку з чим Тургенєв був змушений повернутися на батьківщину, проте вже в наступному році він виїхав за кордон і відвідав кілька закордонних країн. У цей проміжок часу народжується прозовий твір Івана Сергійовича «Весняні води», навіяне зустріччю з прекрасною дівчиною. Рік потому (1841-й) чоловік повертається в рідний дім.

1842-му літератор просить дозволу до допущенню йому здачі іспиту з філософії, щоб отримати ступінь магістра, однак тоді університет не мав професора з філософської науці, у зв’язку з чим прохання було відхилено. Відмовившись від продовження діяльності в науці, Іван Сергійович починає творити в літературному ключі. Він несе службу секретаря колегії аж до 44-го року в Міністерстві внутрішніх справ.

1843-му чоловік пише знамениту «Парашу», на яку Бєлінський публікує відгук у друкованому виданні. На наступний рік прозаїк створює твір «Поп», яка викликала резонанс у суспільстві і була цензурирована.

1847-му Іван Сергійович бере участь в «Современнике», публікує свої гуморески, глави з «Записок мисливця». Останнє творіння мало величезний успіх у читачів, внаслідок чого прозаїк написав цілий ряд оповідань з одного циклу. З кінця 47-го і початок 48-го Тургенєв і Бєлінський поїхали в закордонну подорож, ставши свідками революційного пожежі в іншій країні.

Іван Сергійович не тільки гарний прозаїк, але і відмінний драматург, тому період з 1840-го і по 1850-е роки характеризується створенням п’єс. Серед них «Де тонко, там і рветься», «Холостяк» та ін.

1850-ми роками літератор повертається на батьківщину, де бачиться з Гоголем, смерті якого присвячує окремий некролог. Твір не публікується, а Івана Сергійовича висилають в рідне село, імовірно через створення некролога.

Тургенєв проживає яскраве життя, маючи власне, не стиснуте рамками консерватизму того часу, думка про правильне життя оточуючих його людей. Він помирає в 1833-м, 28-м жовтнем. Місцем його смерті стає Буживаль у Франції.