Коротка біографія Державіна Р.

Державин Г.Р.
Народження поета відбулося в липні 1743-го, 3-м числом. Його батьки походили з роду дворян, які збідніли з плином часу. Рід Державіним мав татарські витоки, так як походив від сина татарського мурзи, Держави. Дитячі роки Гавриїла пройшли в маєтку батьків. У віці семи років юний отрок читав в оригіналі німецьких авторів, а також – глибоко вивчав німецький мову. За настання шістнадцяти років, юнак став навчатися в гімназії Казані, однак йому закінчити її не вдалося у зв’язку з призовом до військової служби. 1762-й рік ознаменував прихід майбутнього стихописца в Преображенський полк. Державін десять років числився службовцям на посади рядового гвардійця. По закінченню даного проміжку часу, йому дали чин прапорщика, в 1772-м. Наступним роком молодий чоловік з однополчанами придушував повстання Пугачова. Участь у придушенні заколоту тривало близько трьох років.

Через два роки після пугачевського бунту, Гавриїл Романович стає статським радником в Сенаті. Ця подія датована в хроніці подій 1777-м роком. У 1784 році він був призначений на посаду голови граду Олонецка і прилеглих до нього сіл, а пізніше і Тамбова з його околицями. Його правління тривало чотири роки, за які поет показав себе здібним правителем, які піклуються про благо і процвітання ввірених йому угідь. Прибулі на ревізію справ Тамбовської губернії сенатори були захоплені діяльністю чоловіки, у зв’язку з чим Гавриїл Романович був нагороджений почесним орденом. На жаль, діяльність Державіна, як губернатора ввіреній йому області тривала недовгий час, так як йому активно протидіяли поміщики, яким глава заважав займатися корупційною діяльністю і карати кріпаків без повинностей з їх боку.

Державін був призначений секретарем при імператриці Катерині Великій в 1791-м. По закінченню двох років Гавриїл Романович стає таємним секретарем Її Величності. У 1795-му чоловік стає президентом за Комерційною колегії. У проміжок між 1802-му та 1803-м роками Державін несе службу в Міністерстві Юстиції. Втомившись від мирської суєти, Гавриїл Романович йде зі служби в 1803-м і переїжджає у свій маєток, де пише твори до кінця свого життя. 1809-й роком стає відсторонення поета з усіх владних посад.

Державін, як вважалося критиками, стояв біля витоків російського класицизму. Вперше твори літератора виникли в роки його військової служби. 1773-й рік стає дебютом для молодої людини, так як Гавриїл написав переклад уривка з твору Овідія. В наступному році починають з’являтися його оди, вихваляють інших людей. Перша мала назву «Ода на великість», друга – «Ода на знатність».

Віршований збірник віршотворця вперше побачив світ в 1776-м. Через три роки Гавриїл Романович вносить новаторський внесок у літературу того часу, йдучи від традиційних основ, які заклали Ломоносов з Сумароковим. Зокрема, він вносить філософські вишукування у свої праці. 1782-й стає роком тріумфу стихописца, так як його ода, присвячена Катерині Великій, приносить популярність письменникові. «Феліція» згодом включається в шкільну літературу, досліджувану сучасними учнями. Державін виводить призначення для поета Катерининського правління. Згідно його думку, сутність поетичного праці полягає в осуді поганих вчинків і прославлянні великих світу цього, чия праця спрямований на поліпшення добробуту країни.

У 1816-му цієї великої людини не стало. Місцем його останнього спочинку став Спасо-Преображенський собор.