Коротка біографія Радищева А. Н.

Радищев А.Н.
Великий прозаїк був народжений серпнем 1749-го, 20-го числа, столиці Росії. Початок свого дитинства він провів у сільському поселенні під назвою Нємцова, далі, у зв’язку з переїздом сім’ї, в іншому селі під назвою Аблязово. Первинне утворення Саша отримав в домашніх умовах. У 1756-му його батько перевіз хлопчика в столицю, де поселили у директора університету Москви. Навчав майбутнього прозового письменника гувернер з Франції, якого найняли спеціально для дитини.

1762-му Радищева завітали у пажі й направили в північну столицю імені Петра спеціалізований навчальний заклад. Через чотири роки, згідно з наказом імператриці Катерини Великої, його відпустили в місто Лейпциг, в університеті якого юнак став навчатися. Завдяки навчанню в німецькому університеті, Олександр Миколайович став вивчати праці зарубіжних просвітителів. Це були Гельвецій, Рейналь, Руссо і Вольтер.

У 1771-му молодий чоловік прибув назад в Пітер. Він отримав звання радника і влаштувався секретарем при Сенаті. У той же рік була опублікована у друкованому виданні під анонімними ініціалами уривок «Подорож з Петербурга в Москву». По закінченню наступних двох років Олександр Миколайович служить в штабі дивізії при Фінляндії. Крім цього, Радищев впритул займається перекладами, а також пише свої твори «Щоденник одного тижня» і «Офіцерські вправи».

З 1775-го письменник закінчує службу і йде. Через два роки, він стає службовцям при Комерц-колегії, під начальством графа Воронцова. В 1780-му чоловік працює в митниці міста Петербурга, а через десятиліття займає в закладі керівну посаду, ставши її головою. 1783-й знаменується створенням твору «Вільність», яку Олександр Миколайович пише у форматі одіозного вірша. Через ще 5 років Радищев створює нове літературне творіння «Житіє Ушакова».

1790-му прозаїк закінчує своє найбільше твір під назвою «Подорож з Петербурга в Москву». Публікація революційною для того часу книги викликала гнів Катерини, яка наказала стратити вільнодумця. У літературному шедеврі Радищева були дуже сміливі міркування про систему кріпацтва в Росії. Смертельний вирок був замінений на посилання в острог Сибіру строком на 9 років. Знаходження в сибірській стороні дозволило чоловікові вивчити традиційний уклад засланця місця, що вилилося в написання кількох літературних оповідань у формі листів.

По закінченні 6 років, новий імператор, який зійшов на російський престол, дозволив повернутися Олександру Миколайовичу. 1801-м роком, в травні, 31-го числа був виданий указ про амністію, за рішенням якого революціонеру був повернутий титул дворянина.

Радищев був відправлений в Пітер, де йому призначили членство в Комісії, яка складала закони. В одному з проектів, розуміє не тільки злигодні російського народу, але і зживання кріпосницької моделі, Олександр Миколайович запропонував знищити систему кріпацтва, звільнивши людей з-під баринского гніту. Це викликало незадоволення консервативно налаштованих колег, в результаті Радищеву стали погрожувати повтором його посилання в сибірський край. Дана подія потрясло чоловіка, який серйозно хворів, і після попередньої посилання не мав достатніх моральних сил для утвердження справедливості.

У вересні, 12-го числа, у 1802-му прозаїк прийняв отруту, вирішивши покінчити життя самогубством. Місце розташування могили великого людини, думками випередив свого покоління, не було збережено, що є серйозним недоглядом з боку уряду того часу.