Кого можна назвати пересічною людиною?

Слово «обиватель» має два значення. У часи царської Росії так називали постійних жителів певної місцевості. Через якийсь час це тлумачення стало неактуальним. Обивателями почали називати людей з вузьким кругозором, у яких переважають дрібні інтереси. Друге значення відрізняється відтінком презрительности.

Я вважаю, що обивателі – егоїсти, так як їх мало цікавлять оточуючі, головне для них – власні цілі, бажання, інтереси. Такі люди зазвичай нецікаві як особистості, адже не відрізняються глибиною думки. Найчастіше обивателі лише створюють враження зацікавленості. Варто небагато поговорити з такою людиною і стане зрозуміло, що це пустишка, наповнена недалекими цілями.

Обиватель здатний мріяти лише про матеріальне. У гонитві за грошима він без найменшого співчуття може розгубити себе, свою совість. Крім того, така особистість дуже залежить від оточуючих, адже намагається довести свою значимість. Обиватель впевнений в тому, що гідний спілкуватися з кращими. Ці «кращі» найчастіше виявляються такими ж недалекими людьми, як і він.

Створити чітке уявлення особистості обивателя можна, звернувшись до творів російських класиків. Розповідь А. П. Чехова «Іонич» знайомить нас з родиною Туркиных. У невеликому містечку вони славляться освіченими і талановитими людьми. Потрапити в гості до Туркиным для городян – велика честь. Те, що ця думка помилкова дізнаємося пізніше. Виявляється, що герої – звичайні обивателі. Вони дуже залежать від думки городян, тому постійно намагаються продемонструвати свої таланти. Не дарма, Дмитру Ионычу з ними не цікаво.

Обивателі не думають про почуття інших людей. Вони безсоромно ранять серця друзям, шанувальникам. Саме так чинить Туркіна Катерина. Дівчина жорстоко жартує над Дмитром Старцевим. Свою помилку героїня визнає тільки, коли розуміє, що залишилася зовсім одна.

Героїв оповідання «Іонич» втілені людські риси і звички. Вони намагаються показати, що є непересічні особистості, хоч насправді Туркины – духовно обмежені, егоїстичні особистості.

Обломова – головного героя однойменної повісті І. Гончарова теж можна вважати обивателем. Чоловік живе у батьківському маєтку, доставшемуся йому у спадок. Не можна сказати, що він добре забезпечений, але батьківських грошей вистачає на існування і Обломову цього більш, ніж достатньо. Його не цікавить нічого: ні суспільне життя, ні мистецтво, ні навіть прості людські радості. Мрії чужі герою. Всьому цьому Обломов воліє поспати і поїсти. З дому він практично не виходить. В таких умовах черствіє душа героя настільки, що навіть кохання не може її «розм’якшити».

Обломов – дещо інший тип людини, в порівнянні з Туркиными. В ньому втілилися такі негативні якості, як байдужість і невміння любити.

Таким чином, обивателями вважають людей, яким не цікаво нічого, крім особистих інтересів грошей і думки оточуючих, хоча часто вони байдужі і до цього.