Що допомогло королевичу Єлисея в пошуках нареченої? (у «Казці про мертву царівну і сімох богатирів»)

У «Казці про мертву Царівну і сімох богатирів» Пушкіна, біля королевича Єлисея безслідно зникає наречена. Засмучений наречений негайно відправляється на її пошуки. Але в яку сторону їхати і де відшукати?

Лише однієї мачухи відомо, що її падчерки вже немає в живих, адже саме цариця стала винуватицею того, що та з’їла отруєне яблуко. Але жінка ніколи б не зізналася в цьому. Адже тільки її влаштовувало таке положення речей. Адже тепер, позбувшись від конкурентки, цариця «автоматично» ставала найкрасивішою у всьому «білому світі».

У пошуках царівни, молодій людині допомагають всі сили природи. Королевич змушений звертатися і до місяця на небі, і до сонячного світла. Сонце не стало обнадіювати молодої людини, повідомивши йому, що, швидше за все царівни вже немає в живих. Місяць так само не зміг допомогти чоловікові, але порадив звернутися до вітру.

Вітер, який облетів всю землю, знайшов молоду царівну. Він повідомив королевичу, що спочиває в кришталевій труні і їй вже нічим не можна допомогти.

Почувши трагічну новину Єлисей розридався. Його життя втратило сенс. Адже він по-справжньому любив дівчину, і якби потрібно було об’їхати всю землю або знайти край землі, він би неодмінно туди вирушив заради неї. Королевич, вирішив, що обов’язково повинен відправитися до останнього пристановища свій коханої. Він повинен переконатися, що немає ніякої помилки, а якщо, насправді дівчину забрала «стара з косою», то хоча б попрощатися з нею.

Зайшовши до печери, і побачивши мертву наречену, молодий чоловік з відчаю вдарив по кришталевому гробі. Труну не вистояв і розколовся, дівчина ожила. Вона не пам’ятала, що з нею сталося. Не знала, чому тут. Все виглядало так, ніби вона прокинулась після довгого сну.

Почуття які молоді люди відчували один до одного, допомогли воскресити дівчину. Адже любов і віра здатні творити чудеса, і автор нагадує про це читачеві.

Воскресіння молодий царівни і повернення її додому з нареченим, стали фатальною новиною для дружини царя. Цариця від злості розбила ненависне дзеркальце, яке в черговий раз стало вихваляти дівчину. Вона зустріла молодь на порозі і від нахлинула раптом туги померла. Адже що б не робила мачуха, ненависної пасербиці вдавалося залишитися в живих і перевершувати її красі.

По поверненню додому, молоді відразу ж одружилися. Вони вирішили більше не випробовувати долю, так і розлучатися навіть ненадовго вже не хотілося.

Автор винагородив обох героїв, за всі пережиті випробування. Цим він показує читачеві, що ніколи не можна здаватися і вірити тільки в краще. Адже тільки це здатне надати людині сил на подальшу боротьбу. І не важливо, чи буде в цій боротьбі переможець або переможений, головне, що це загартовує характер. Адже всього можна винести позитивні моменти.

Царівна зустріла семи богатирів, мачуха померла, а Єлисей знайшов справжню любов всього життя. Кожному з героїв дісталося по його вірі, мислення і ставлення до оточуючих.