Історія створення повісті Пушкіна «Пікова дама»

Твір Пушкіна «Пікова дама» була написана на основі реального випадку з життя його товариша княжого роду – Голіцина. Саме він повідав історію автору про те, що існує якась виграшна комбінація в карти. Звичайно, вона відома лише кільком людям, в тому числі і старої бабусі княгині Голіциної. Саме образ цієї жінки і ліг в основу образу старої графині Анни Федотівни Мінської.

Швидше за все Голіцин, сам того не підозрюючи, став у повісті прообразом Мінського. І в житті, і в повісті обидва чоловіки були завзятими картярами і могли ночами безперервно займатися метанням карт.

Одного разу молодий Голіцин у черговий раз програв у карти велику суму. Чоловік вирішив попросити фінансової допомоги у своєї бабусі княгині. Однак та відмовилася допомагати матеріально, а замість цього повідала йому про дивну анекдоті з картами. Їй дуже давно розповів про нього дуже відомий у Франції шулер.

Голіцин скористався схемою, яку розкрила йому бабуся княгиня. Він дійсно виграв всі три рази. Однак автор пішов далі. Він припустив, що якщо в такій чітко продуманою схемою раптом щось піде не так, і гравець випадково помилиться? А можливо і таке, що йому допоможуть помилитися…

Саме так автор уявив собі ситуацію, в якій одержимий ідеєю розбагатіти, раптом дізнається про «таємниці трьох карт». Цією людиною стає персонаж повісті «Пікова дама» – Германн. Автор підкреслює його бережливість, ощадливість і безпринципність. Саме такий прагматичний людина не стане «гидувати» і може запросто виявитися в коханців у старої леді. Його не буде цікавити її зовнішність, душевні якості та інші «дрібниці». Він все зробить для своєї фінансової забезпеченості.

З численних програшів інших людей, Германн виніс урок на все життя – він не буде грати. І чоловік не грав у карти, бо не хотів ризикувати своїми заощадженнями. Так, він не був багатий, але йому вистачало на життя. Проте чоловік хотів більшого. У його мріях було суспільство шикарних жінок, і закордонна розкішне життя.

Коли в його життя втрутилася містика, і чоловік отримав «визнання» від покійної, то вирішив, що це не що інше, як знак долі. Все буде так, як захоче він.

Спочатку, карти які він поставив дійсно виграли. Однак коли його самовпевненість дійшла до певного і чоловік прийшов в третій раз ставити карту, він просто випадково її переплутав і замість туза, взяв даму. Чоловік все втратив і збожеволів від горя…

Так само виявився вигаданим образ Лизаветы Іванівни. Автор створює його за подобою типових вихованок тих часів. Вони не мають приданого, хоча і живуть в будинках панів. Якщо дівчині дуже пощастить, то вона виходить заміж і назавжди покидає будинок своєї виховательки.

Лисавета не підозрювала про наміри Германна. З-за важкого життя вихованки, дівчина зважилася на побачення з чоловіком, описавши йому докладно схему проходів. Її легковажність і довірливість стали фатальними для старої графині.

Пушкін, спираючись на стереотипи і образи людей тих років, відтворив своїх героїв. У повісті він, як справедливий суддя кожному персонажеві «віддав» по його заслугах.