До чого веде байдужість суспільства до людини?

Байдужість – це найстрашніше, що можна собі уявити. Можна, звичайно, миритися з байдужістю однієї людини, але що робити, якщо людина ігнорує суспільство, тобто група людей. У такій ситуації особистість бореться одна проти всіх. Загубиться людина в групі людей, залежить від характеру людини, його витримки і моральних принципів. Історія знає багато прикладів людей, які повстали проти суспільства і від яких вона відмовилася. Деякі з них не змогли боротися з натовпом і здалися. Байдужість вбиває людей духовно.

В літературі проблемі між людиною і суспільством приділялася особлива увага. Це пов’язано з тим, що людина не може існувати поза системою, що складається з інших людей. І якщо суспільство відкидає людини, то він губиться і не знає, як йому жити далі.

Таким прикладом з літератури є Чацький з твору А. С. Грибоєдова «Горі від розуму». Цього молодого людини зневажав фамусовское суспільство, тому що він вказував на їх недоліки системи, хотів перебудувати уклад їхнього життя. Засланні і соратники бояться змін, тому відкидають Чацького і кажуть, що він божевільний.

Молодий чоловік не залишає спроб боротьби з байдужістю цього суспільства, але, на жаль, у нього нічого не виходить. Чацький змушений піти з фамусовского суспільства, яке його не цінує, і покинути місто, відмовившись навіть від любові.

А. С. Грибоєдов показує цим, що немає нічого страшнішого, ніж байдужість суспільства, адже навіть глибоке почуття не здатне змусити людину боротися з вороже налаштованою групою людей. У будь-якому випадку, однодумців можна знайти і в іншому місці.

Ще в п’єсі Максима Горького «На дні» в нічліжці мешкали всі ізгої суспільства. Одного разу вони оступилися, і з тих пір не можуть повернутися в суспільство і заслужити його довіру. Соціум дуже жорстокий, він не прощає гріхів і помилок. Мені здається, що ці бідні люди вже ніколи не повернуться до нормального життя в соціумі.

Чому суспільство відкидає людей? В будь-якому соціумі є злочинці, злодії, які завдають шкоди людям. Зі зрозумілих причин суспільство робить з них ізгоїв. Байдужість суспільства завдає величезну біль таким людям. Адже людина – це соціальна істота, і коли він втрачає цю зв’язок з групою, то він повністю випадає з системи і стає абсолютно самотнім. Навіть відомий мудрець сказав: «Не страшно бути самотнім, страшно бути самотнім серед натовпу».