Аналіз вірші Юнни Моріц «Літо»

Вірш Юнни Моріц «Літо» пронизане неймовірною любов’ю до природи і до процесів, які в ній відбуваються. Поетеса з незвичайним трепетом описує те, що відбувається в літню пору. Вона приділяє максимум уваги навіть самої дрібної деталі. Читач якимось чарівним чином переноситься в спекотний літній день і в точності відчуває на собі все те, що описано у вірші.

На сьогоднішній день не дуже багато тих, хто знає ім’я цієї поэтэссы, а, між тим, якщо прочитати більшість її творів, можна відзначити дивну своєрідність стилю властиве віршів Анни Ахматової і Марини Цвєтаєвої. Вірші Юнни Моріц вражають своєю незвичністю і навіть деякою пародоксальностью.

Вірш «Літо» також відрізняється багатством мови. Тут у Юнни Моріц кожне слово має смак, запах, колір, загальна картина будується виключно на відчуттях, вона абсолютно вільно володіє словом, відтворюючи в очах читача картину літнього дня.

Юнна Моріц також у своєму вірші проводить певну паралель між людським світом і світом природи. Мабуть, співвідношення цих двох інстанцій – природи і людини, їх взаємозв’язок станів і є головною темою вірша. Все в житті тісно взаємопов’язано, а будь-який природний катаклізм відображається на внутрішньому стані людини. Крім цього, поэтэсса включає у свій вірш і такі моральні категорії, як добро і зло, любов і відвага. При цьому, все це дуже грамотно і послідовно збудовано один за одним. Спочатку поетеса описує світ природи, потім нашій увазі являє маленьких дітлахів, а лише в кінці зачіпає теми, що мають воістину глибинний сенс.

Автор використовує досить просту лексику, вірш доступно для розуміння, як для дитини, так і для дорослого. Той факт, що вірш написано ямбом, говорить про те, що воно несе оптимістичний та радісний вигук.

У вірші неодноразово зустрічаються художні прийоми, які дають можливість до неймовірної мірою перейнятися і відчути все те, про що Юнна Моріц з таким благоговінням розповідає. У вірші є багато епітетів: «прекраснык ласощі», «ніжний рум’янець», уособлень: «плоди свектились», «мова забарвилася», «волога поїла», оксюморон: «життя і смерть». Також у вірші неодноразово зустрічається така стилістична фігура, як інверсія (наприклад, «чудові ласощі давали в саду»).

Вірш Юнни Моріц «Літо», навряд чи залишить читача байдужим. Воно пронизане любов’ю до природи, радістю злиття воєдино з нею, і оптимізмом. При цьому у вірші є і деяка недомовленість, яка дає читачеві нескінченний простір для роздумів і домысливаний, дорисовываний деяких образів. Я думаю, кожен знайде в цьому вірші щось виняткове для себе і відтворить ту картину, яку захоче побачити.