Аналіз вірші Цвєтаєвої «Спроба ревнощів»

Віршована робота Марини Цвєтаєвої «Спроба ревнощів» була написана відразу ж після розриву її роману з Костянтином Родзевичем в 1924 році. Незважаючи на те, що поетеса була одружена, вона все-таки вирішувалася на спроби створення романів на стороні. Її чоловік прощав такі захоплення і дивні походи. Він давав своїй дружині можливість виплеснути емоції. Саме за це, Цвєтаєва і обожнювала свого чоловіка Сергія Ефрона.

І так, роман Цвєтаєвої і Родзевича припинився. Вирішили вони піти на такий крок за обопільною згодою. Коханець Цвєтаєвої мріяв про сімейне, затишній жінці, проте, Цвєтаєва не ставилася до таких особистостей. Вона говорить про те, що якщо би знайшовся той чоловік, який би зміг любити чарівницю і богиню, таку, як вона, тоді поетеса була б щаслива. А так, світ взаємин абсолютно зруйнувався. Чоловіки і жінки вступають у шлюб заради побутових відносин.

У вірші Цвєтаєва звертається до коханого з питанням про те, чи добре йому з іншою жінкою, набагато простіше їхні стосунки. Адже тепер, все навколо робиться з вигодою. Про чистої, славної, солодкої любові люди зовсім забули. Саме тому, Цвєтаєва називає нову улюблену Родзевича «ринковим товаром». З одного боку, це жорстко і прикро, а з іншого боку – реалістично та правдоподібно.

Також поетесу мучать думки про те, чи зможе її коханець бути щасливим з іншою жінкою або ж розділить долю самої поетеси. Адже сама Марина Цвєтаєва жила зі своїм чоловіком тільки лише заради дітей. Взаємних почуттів між нею та її чоловіком не було.