Аналіз вірша Брюсова «Прийдешні гуни»

Спостерігаючи за навколишнім суспільством, яке щодня крутилося навколо Валерія Брюсова в стрімкому вирі, поет розумів, що грядуть якісь зміни. Він абсолютно не сприймав революційні ідеї, однак, неспокійні події 1904-1905 років змусили Брюсова змінити свої погляди і переосмислити все, що відбувається навколо. Спостерігаючи за тим, що відбувається, поет вирішив провести паралель і згадав моменти падіння римської імперії. На тлі таких роздумів з’являється вірш «Прийдешні гуни».

Що ж ховалося під поняттям «прийдешні гуни»? Так автор називав варварів, які з’явилися в сучасному суспільстві. Вони були робочими і селянами. Автор називає їх збожеволілими і готовими за раз зруйнувати вікові традиції, створені Росією.

На думку автора, руйнування країни розпочнеться зсередини. Ті люди, яких виростила і виплекала Росія, будуть ініціаторами бунту. Брюсов підносить явище революції, як суцільне зло, яке ні в якому своєму прояві не принесе користь державі. На чолі революції завжди стоять люди, які жадають влади і нічого, крім цього. Поет упевнений, що необхідно протистояти тим варварам, які заполоняють Россі. Він порівнює їх з дітьми, яким в радість палити багаття з книг і танцювати навколо них хоровод. Однак протистояння не буде, адже сила варварів велика. І ті мудреці, які залишилися, змушені просто бігти і ховатися!

Такі події закономірні. Вони переслідують всі цивілізації, які своєчасно не дізналися ворогів. І якщо обопільне і самостійне рішення не буде прийнято, тоді на допомогу «приходять зовнішні сили, що руйнують старі підвалини і приносять свої нововведення! І чинити опір цьому абсолютно марно! З цієї причини, Валерій Брюсов вітає своїх знищувачів з високо піднятою головою!