Аналіз вірша Тютчева «Весняна гроза»

Одним з найяскравіших представників романтизму в російській літературі став Федір Тютчев. Незважаючи на те, що поет досить багато часу провів за кордоном, далеко від своєї батьківщини, це не стало перешкодою для написання прекрасних, легенів, мелодійних робіт. Одним з таких віршів стала робота «Весняна гроза».

У кількох чотиривірші поет намагається показати красу того скороминущого явища, яке може споглядати кожен з нас. Опис грози було так талановито передано, що рифмованными рядками даної роботи захоплюються і донині.

Федір Тютчев незвичайно любив грозу, і з цієї причини так майстерно описав її явище. На думку автора, така весняна гроза вдихає нове життя, пробуджує природу після тривалої зимової сплячки.

Читач простежує ненав’язливе порівняння грози з молодістю, з безтурботністю. Порівнювання природу і людину, Тютчев зауважує надзвичайна схожість. Адже молода особистість, яка щойно вилетіла з батьківського гнізда, немов оживає, прагне до кращого, до незвіданого.

Переглядаючи рядки вірша, читач помічає, наскільки яскравим і пробуджує описаний грім. Він, немов емоційний спалах, яка вражає молодого хлопця, звільнився від домашніх кайданів. Тепер, юнак прагне вперед, так як це робить потік моторний. Він не бажає обертатися назад, адже світле і радісне майбутнє чекає його.

Якщо вдуматися в підтекст даного вірша, то можна простежити ненав’язливу думку автора. Він розмірковує про те, що після таких юнацьких поривів, внаслідок настає пора переосмислення, коли, досить доросла людина починає розуміти суть своїх колишніх вчинків. Тютчев ніби сумує за тим часом, коли він був молодий і вільний, коли він міг приймати швидкі рішення і слідувати не розумом, а емоціями. Такий період становлення особистості надзвичайно важливий, він неминучий, тому, до нього слід ставитися поблажливо.

В останньому чотиривірш Федір Тютчев, використовуючи давньогрецьких героїв, говорить про те, що все в нашому житті і в нашому світі циклічно. Тому, потрібно уважно сприймати кожне явище, яке проноситься поруч.