Чи згодні Ви з твердженням А.с Ренд: «Втрачений назавжди лише той, в кому згасли прагнення»?

Я повністю згодна з твердженням А.с Ренд: «Втрачений назавжди лише той, в кому згасли прагнення». Людина, у якої немає ніяких прагнень в житті, приречений. Як можна жити, ні до чого не прагнучи?

У всіх людей є цілі: купити квартиру, машину, заміський будинок, стати відомим співаком або працювати військовим. Так, мета є, але бажання її досягти немає. Чому це відбувається? Це може залежати, як і від невпевненості в собі, так і від простої ліні. Людина, яка прагне пізнавати нове і вдосконалюватися у суспільстві, завжди доб’ється свого. Потрібно не просто мати мету, а опрацьовувати кошти.

Прикладів підтвердження даного висловлювання багато, як і в житті, так і в літературі. Всі вони показують, як важливо прагнути до бажаного. Недарма кажуть, що людина – творець своєї долі. А якщо людина сама не хоче, то ніхто це не зробить за нього і мета залишиться просто словом.

Наприклад, людина хоче бути військовим, але при цьому він тільки думає про це, не вдається до активних дій. Щоб стати військовим, треба з дитинства привчати себе до дисципліни, витримці, мати відмінну фізичну форму і спортивну підготовку. Почати шлях військового можна ще в школі, закінчивши п’ятий чи восьмий клас і перевестися в суворовське училище. Але щоб стати курсантом, потрібно докласти неабияких зусиль для виховання в собі морального духу, властивого справжньому військовому. А той, хто хоче, але нічого не робить, так і залишиться зі своєю метою в мріях, буде звинувачувати всіх навколо, окрім себе.

Цілеспрямованість виявив хлопчик з оповідання Толстого «Филиппок». Це твір засновано на реальних подіях, можливо, Лев Миколайович сам був свідком цієї ситуації. Розповідь про те, як селянський хлопчик захотів вчитися і прийшов у школу. Перший день пройшов не гладко: він злякався і не зміг відповісти вчителю, втік додому в сльозах. На наступний день він вирішив, що хоче вчитися і знову пішов у школу. Збираючись поспіхом, він не знайшов свою шапку і одягнув батьківську. Собаки, які налякали його своїм гавкотом, не зменшили в ньому прагнення вчитися. Филиппок був рішуче налаштований і зміг увійти знову в клас, назвати своє ім’я і навіть прочитати молитву, щоб показати, що він не такий дурний, яким здається. Ось яке було прагнення у цього хлопчика, що допоможе йому і надалі домагатися поставлених цілей.

Таким чином, прагнення – запорука успіху, якою б складною не здавалася мета. Дуже шкода дивитися на людей без прагнення. Вони проживуть своє життя так нічого і не добившись, не відчують смаку перемоги.