Як ви розумієте слово «вірність»?

Вірність – це широке поняття. Можна бути вірним іншій людині, залишатися вірним собі, своїй Батьківщині, принципам. В усіх випадках це означає бути незмінним у своїх почуттях і до боргу. Вона ґрунтується на відданості, твердості і непохитності. Це моральна якість цінується в дружніх і любовних відносинах, у патріотизмі.

Вірний чоловік не здатний на низьке зрада будь-якого роду. На мою думку, вірність – це здатність стримувати свої обіцянки у що б то не стало, стійкість у своїх почуттях і відносинах. Стабільність ґрунтується на вірності. У нашому сьогоднішньому мінливому світі складно знайти зразки стабільності: люди зраджують інших людей, по дрібниці псують відносини між собою.

В літературі письменники оспівували вірність і закликали читачів до неї прагнути. А. С. Пушкін в романі «Євгеній Онєгін» показав зразок вірності Тетяни своєму чоловікові, якого вона не любила. Дівчина не змогла зрадити шановного їй людини, тільки тому що це суперечило її моральним принципам. Вірність Тетяна підставила на щабель вище любові. Чиста душа важливіше щастя в особистому житті.

Протилежна ситуація розігрується в драмі Островського «Гроза». Катерина, як і Тетяна Ларіна, вийшла заміж не по любові. Піддавшись своїм почуттям, вона зрадила свого чоловіка Тихона. Сталася подружня зрада. Моральні принципи Катерини виявилися не такими стійкими, як у Тетяни. Спокуса призвело до самогубства головної героїні драми.

У творі Н.В. Гоголя «Тарас Бульба» головний герой і його син залишалися вірними своєму обов’язку і Батьківщині, їм не страшні були ніякі випробування або фізичні каліцтва. Найстрашніше для них було втратити свою гідність, зрадити принципи. А Андрій, навпаки, готовий піти на зраду Батьківщині, щоб отримати бажане. За це і вбиває його власний батько.

Російські і зарубіжні письменники порушували тему вірності і протиставляли її зради дуже часто. Вони в один голос твердили, що без вірності немає здорових відносин між людьми, немає впевненості в завтрашньому дні. Для мене зрада – найстрашніше, що може трапитися в житті будь-якої людини. В таких неприємних ситуаціях втрачається віра в моральність, з’являється недоброзичливість і надумана обережність. Сьогодні, на жаль, дуже мало людей, які вірні іншим людям, собі і своїм принципам, тому треба вчитися цього високоморального якості.