Твір-опис за картиною Ст. Д. Полєнова «Московський дворик»

Пейзаж Ст. Д. Паленова «Московський дворик», написаний в 1878 році, є найвідомішою його роботою. На картині зображений міський пейзаж, яскравий і соковитий, який показує життя у звичайному московському дворику.

На першому плані ми бачимо сільського хлопчика, що стояв біля перехрестя стежок. Зліва від нього дерев’яний колодязь, за яким рівний дерев’яний паркан, стримуючий навислі над ним дерева. Праворуч дві собачки і маленька дівчинка, затишно устроившаяся на зеленій галявині з білими квіточками, ледь визирають з трави, які поєднуються з одягом мешканців двору. Вона плаче, намагається звернути на себе увагу, але її ніхто не помічає. Також ми бачимо запряжений конем віз, чекаючу відправку в місто. Тварина пригрелось на сонечку і схилила голову від такої насолоди природою.

На задньому плані жінка в білому вбранні з відром у руках гасає курей. Як же цікава сільське життя! Кожна хвилина наповнена дією.

Подалі ми бачимо світлий будинок з блакитним дахом, що нагадує усадебку, зі старою дерев’яною прибудовою. Там зберігають все необхідне для домашнього господарства. Здається, що цей сарай старий і немічний, і скоро завалиться.

Особливу благодать цього місця додає церква, золоті куполи якої сяють на сонці. Загострена фігурна башточка додає святковості; відчуття захищеності присутній у місцевих жителів. Можна уявити, як тишу цього місця порушує дзвони, наповнюючи серце людей вірою в себе і завтрашній день.

На рівні горизонту, напівпрозорим тоном намальована ще одна церква, половину якої приховують дерева і похилені дошки паркана. Перед ними розтягнуті мотузки, на яких сушиться свежевыстиранное білизна.

Фарби підібрані світлі і приємні для ока. Радують дивиться красою природи і побуту цього дворика. Картина вийшла мальовничій і динамічною. Життя є в кожному куточку: в ясному небі, свіжій травичці, дітей і тварин.

Небо ясне, день видався сонячним, хоча неможливо уявити собі це місце похмурим. Лише легкі білі хмаринки пливуть по небу.

Художник хотів передати просту красу сільського життя, такою, яка вона є, зробивши картину максимально реалістичною. Пейзаж наповнений світлом і повітрям літнього дня, викликає почуття радості і тепла.