Моє місто — Саратов

Мій старовинне і красиве місто Саратов розкинулося на правому березі Волги, точніше Волгоградського водосховища. Він віддалений від Москви на 858 км у південно-східному напрямку. Тут спекотне літо і помірно холодна зима.

Місто з майже мільйонним населенням колись був сторожовий фортецею. Вона була заснована в кінці 16 століття для захисту південних кордонів Русі. Розташування на великій річці Волзі сприяло розвитку невеликого поселення, і у 18 столітті Саратов став відомим купецьким містом. Торгівля йшла переважно рибою і сіллю, але з 19 століття в Саратові стали активно продавати зерно. Вже в кінці 18 століття він отримав статус губернського міста.

І нині Саратов — обласний центр, культурний і промисловий центр Поволжя. Незважаючи на те, що протягом останніх двадцяти років багато підприємств було закрито, Саратов, як і раніше, вносить великий внесок у промислове виробництво країни. На його території діють понад тридцяти підприємств.

Здавна Саратов був містом з насиченим культурним життям. Так, наш драматичний театр був відкритий в самому початку 19 століття (1803), з 1875 року діє театр опери і балету. На початку 20 століття, ще до революції, були відкриті консерваторії і університет, а з 1937 року — філармонія. Всього в Саратові зараз дев’ять театрів. У місті ще з 1876 року існує цирк.

У Саратові багато бібліотек, з них три найбільших. Особливо приваблива для мене обласна бібліотека для дітей та юнацтва. Серед дванадцяти музеїв є художній, краєзнавчий, технічний, бойової слави, будинки-музеї.

Більшість всіх перерахованих культурних установ знаходяться в чудових будівлях минулих століть. У Саратові дуже багато старовинної архітектури, пам’ятників федерального значення. Моє місто просто дихає історією. Можна довго блукати його вулицями і відкривати для себе цікаві сторінки минулого.

Особлива прикраса нашого міста — храми. В основному це теж пам’ятки архітектури, але, мабуть, більш важлива духовна життя, яку вони дають місту. Саратов зараз, як і до революції, єпархіальний центр. На жаль, не всі храми збереглися, але ті, що залишилися відреставровані. Вони дивно красиві, особливо Покровська церква та церква Утамуй моя печалі. Напевно, тільки божественний промисел може надихнути на створення такої краси. Мрію, щоб були відновлені Олександро-Невський і Княже-Володимирський собори.

У 2008-2010 роках Саратов виглядав не найкращим чином. Це був важкий період. Розбіжності між представниками законодавчої та виконавчої влади, відсутність фінансування та спецтехніки призвели до замусоренному станом міста, знищенню дерев, пам’яток історії. Коли місцева влада змінилася, що ситуація стала виправлятися. Але попереду ще дуже багато роботи.

Я люблю свій Саратов, і не хочу їхати з нього. Тут можна отримати добру освіту: вузів і коледжів багато, на будь-який смак. Щоб місто процвітало, треба не тікати з нього в пошуках кращої долі, а жити в ньому і щось для нього робити.