Твір-опис за картиною В. М. Васнецова «Три царівни підземного царства»

Історія полотна Віктора Васнецова «Три царівни підземного царства» досить цікава. Художник написав цю картину на замовлення, для будівлі Правління Донецької залізниці. Внутрішні стіни приміщення прикрашали й інші художні шедеври. Але, учасники Правління не побачили в цьому полотні родзинки, тематичності. Тому, воно так і не було поміщено на запланованому місці.

Проте Віктора Васнецова цей факт не засмутив. Кількома роками пізніше, він переписав дане полотно. Саме другий примірник і увійшов в історію мистецтва.

Хто ж зображений на картині? В центрі полотна три красуні, розкішні діви. Вони уособлювали три багатства підземелля – дорогоцінні метали – золото, срібло і мідь.

Одна з ставних дам – царівна вугілля. Навколо дівчат темні скелі. Позаду видніється захід, який осяяв небо в рожеві відтінки.

На передньому плані увагу глядачів привертають невеликі фігури чоловіків, які схилили голови перед царівнами.

Дівчина, зображена зліва, схрестила руки, вона тримає мереживний хустку. Її погляд спрямований вниз.

Красуня, що стоїть по центру, має царську поставу і погляд. Обидві цариці одягнені в розкішні, традиційні російські одяг, вишиті камінням. Корони на їх головах просто сяють.

Третя героїня картини відрізняється від попередніх. На ній надіто чорне плаття, волосся її распушены і легко розкинуті по плечах. На її голові немає корони. У ній ми бачимо стримана велич і царські корені.

Всі красуні статичні. Вони абсолютно байдужі до тих чоловіків, які товпляться біля їх ніг. Вони не звертають уваги на палаючий замовлення, який вражає розмаїттям барв і відтінків. Три жіночих образу випромінюють красу і велич, силу Русі. Вони надихають Віктора Васнецова на подальше створення своїх художніх шедеврів.