Твір-опис за картиною І. в. Шишкіна «Корабельна гай»

І. в. Шишкін завжди вважався великим майстром опису краси рідної природи. Його останньою роботою стала картина «Корабельна гай», написана в 1898 році. Саме в це полотно В. І. Шишкін вклав весь свій талант і майстерність.

На полотні зображений густий сосновий ліс, який висвітлюється яскравими, сонячними літніми променями. Перед нами спекотний і гарячий день, під час якого сонечко освітлює все навколо. Тільки от всередині соснового лісу прохолодно і темно. Гілки могутніх сосен настільки сильно переплелися одна з одною, що не дають сонячним променям ніякої можливості проникнути вглиб лісу.

У такому тінистому і прохолодному лісі добре було б влаштувати пікнік або просто прогулятися по його гіллястим в’язницях. Художник настільки реалістично зобразив всі деталі соснового лісу, що я подумки перенісся на ту лісову місцевість. Я бачу кожну зламану гілочку, кожен пеньок, який був зрубаний людиною. На одну мить я можу відчути аромат хвойних дерев, запах соснової кори. Як же це прекрасно!

Поруч з гаєм Шишкін малює маленький струмочок, який йде вглиб лісу. Він живить соснові дерева цілющою силою, напуває всіх лісових звірят прохолодною водицею.

Все полотно залите сонячним світлом. Ми бачимо промінчики сонця на травичці, на соснових гілках, на поверхні потічка. Як же художник любив рідний край, як він оспівував його краси за допомогою пензликів і фарб. Він зображує звичайні лісові пейзажі, як найбільшу людську цінність, яку потрібно берегти, любити і цінувати. Він ніби спонукає нас уважно ставитися до всього, що росте навколо.

Картина «Корабельна гай» є однією з моїх найулюбленіших робіт В. І. Шишкіна.