Аналіз вірші Юнни Моріц «Пасіка життя»

Життя руйнує всі стереотипи, які присутні в світі. Це стосується не лише людини. Це неймовірний і сильний закон, під який підпорядковується світ, космос. Подібні правила умовні і знаходять матерію тільки в необхідних випадках.

Юнна Моріц порівнює життя з пасікою, натякаючи підростаючому поколінню, що дитинство не вічно. Рано чи пізно вони зіткнутися з проблемами тлінній життя. Не даремно автор бачить образи життя через пасіку. Де істина? Незважаючи на очевидні натяки недосконалість навколишнього світу, школярі, порівнюють себе з бджолами. Маючи невеликий життєвий досвід, вони знаходять непогане порівняння життя цієї маленької трудяги зі своїм життям.

«Пасіка життя» має простий для сприйняття мораллю, яка оповідає про те, що для досягнення мети, отримання нагороди необхідно докласти чимало зусиль. Так, порівняння з бджолою прослизає. Вона теж цілими днями трудиться, щоб дістати бажаний нектар. Була б така проста мораль, вірш не зворушувало. Правильно? Секрет неймовірної вишуканості цього маленького плода творчості в неймовірній алюзії на сучасне життя. Навіть такі діти, як ми швидко зрозуміли суть такої «пасіки». Придивившись, можна помітити, що слово бджола використовується у віршику тільки раз, і то з непрямим сенсом порівняння з зірками. Пряме значення це слово не знаходить. Це ви наділяє його такої словесної мораллю.

Ідейно вірш показує зв’язок між усім на світі. Все, що відбувається в світі, обов’язково матиме вплив на інші наближені предмети. Багато рядки вірша натякають на зв’язок з небом, сонцем, місяцем. А в кінці і зовсім називає пасічника Богом: «Пасічник Бог роздає людям, що …» Подібно крупинці у море, життя постає перед дітворою, як тендітна і ніжна перлина, яку необхідно оберігати.

Також легко помітити, що найчастіше у вірші використовується слово мед. Це не просто так, заради досягнення краси звучання. Мед – це вічне джерело життя для будь-якої бджоли, це суть її існування, одночасно це і засіб для життя, для допомоги іншим бджолам, Королеві. У цьому образі я легко помітив порівняння з діяльністю, діями чоловічка у цьому великому світі. Здавалося, що його праця на загальному тлі неможливо помітити, так само як і той мг нектару, який принесла одна бджола. Але потім, коли тисячі бджіл принесуть по такій же кількості нектару, він стає медом. Так само і люди. порізно вони не мають ніякої сили. Лише згуртувавшись разом легко знайти необхідні для життя ресурси.

Порівняння меду з глибиною, хвилею і світлом фігурально підкреслює значення роботи людини у величезному світі. Працюючи разом з іншими можна не тільки створити шикарний і смачний мед, але і перетворити його в ліки, будівельний матеріал і так далі.

«Пасіка життя» розкриває дитині, школяреві, дорослій людині вічну цінність праці. Незалежно від його масштабів, будь-яка робота гідна того, щоб її порівнювали з вічним, автор змогла продемонструвати через пасіку, яка – «життя».