Що таке добро?

Вчителі та батьки з дитинства закликають нас робити добро. Для чого? Що називається добром? Добро — це абсолютна протилежність злу. За добром розуміється безкорисливість і чистосердечие у скоєнні доброго вчинку для кого-то. За свідченням тлумачного словника, добром є те, що дає благо, щастя і користь.

Різні течії в філософії по-різному тлумачать поняття добра, тлумачення їх досить абстрактні. Яке ж ближче до істини? Православна трактування поняття добра дається в тому ж ключі, що і в філософії. Однак релігія називає добром не тільки дія творення, але і слова і думки. Ласкаво полягає у творенні, любові, допомоги, радості та прощення. Присвячувати себе добрим справам — це бути в Божій волі. Ось і відповідь, для чого робити добро.

Багато хто не бачать сенсу в привнесення добра у цей світ, який вражений злом. Але якщо так міркувати, то нічого не змінити. Вчинене добро все одно приносить свої плоди.

Показовий приклад продуктивності добра в оповіданні А. Платонова «Юшка». Хворий старий працював у міру своїх сил від зорі до зорі, щоб збирати гроші на навчання дівчинки-сироти. Його безответность і незлобивость чомусь дратували односельців, вони огидно ставилися до нього, часто били. Діти їх були не краще, кидали в цього лагідного людини камінням. У підсумку Юшка гине від руки односельця. Але добро, посіяне ним, проросло. Підопічна Юшки, дівчинка-сирота, виросла, стала лікарем і безкоштовно лікувала людей у цьому ж селі, жителі якого потім пишалися Юшкою.

Багато прикладів здійснення добра можна привести з нашого життя. Майже у всіх містах набирають обертів волонтерські рухи. В коло турбот волонтерів потрапляють самотні літні люди, хворі, які потребують дорогих операціях, бездомні тварини. Ці хлопці намагаються поліпшити наш світ. Відрадно, що це зовсім молоді люди— майбутнє нашої країни.

Отже, добро — це абсолютне благо, служіння якому наповнює життя справжнім змістом, адже добро приносить радість не тільки тим, для кого воно робиться, але ще більшою мірою воно радує творять його.