Потрібно мати сміливість, щоб сказати «ні»?

Слово «ні» має на увазі під собою відмову. Багатьом людям дійсно не вистачає сміливості сказати «ні». Вони думають про те, що відмовивши, вони образять і кажуть «так». Але немає гарантії у їх словах, адже вони погодилися допомогти не з добрих міркувань, а через страх сказати «ні». Можливо, для цього потрібна сміливість, сміливість в умінні відмовити, висловити свою власну думку. Не потрібно боятися когось цим образити, необхідно діяти по мірі своїх можливостей. Якщо ж не виходить сказати «ні», то краще відповісти «не знаю», вибачитися чи сказати «мені це не цікаво». Дуже важливо вчасно сказати «ні», щоб потім людина не розраховував на допомогу, а внаслідок не виникло конфліктної ситуації.

Є ситуації, у яких «немає» просто необхідно сказати. Найчастіше вони стосуються провокаційних моментів або вираження думки про іншу людину. Літературні твори сповнені такими прикладами. Сюжет не обов’язково про допомогу, він може полягати і у відмові суспільству. Наслідки, не вчасно сказаного «ні», більш ніж трагічні.

Тема сміливості у своєму рішенні піднімається в романі Драйзера «Американська трагедія». У другій книги читачі радіють відносин Клайда і Роберта. Як романтичні і таємничі їх зустрічі, як вони щасливі і закохані. Але на вечері у свого дядька Клайд знайомиться з Сондріо, подругою своєї сестри. Красива і багата дівчина відразу привернула його увагу. І саме заради відносин з нею, популярності і заможного майбутнього, Клайд вбиває Берту.

Але, що коштувало Клайду сказати «ні» на запрошення Сондры прийти на танці? Вбачаючи у ній «квиток» у щасливе майбутнє, йому не вистачило ні сміливості, ні сили волі, сказати їй тверде і рішуче «ні». Той відмову, який би врятував життя Берті, не затьмарив би репутації дядька, не засмутив би батьків, і не було б смертельного вироку для самого Клайда. Сміливість у даному прикладі зіграла значну роль і не було б поламано багато долі.

Таким чином, звичайно, потрібно мати сміливість, щоб сказати «ні». Проявивши сміливість раз, вона більше вас не покине. Достатньо один раз проявити силу волі і вміння приймати відповідальне рішення виробиться на підсвідомому рівні. Людина вже буде знати, що можна сказати немає і за це не буде ніяких наслідків, ніж сказати так за своєю остраху. Звичайно, погодитися може і легше, але потім потрібно буде нести відповідальність за свої слова.