Жіночі образи в повісті Н.С. Лєскова «Зачарований мандрівник»

У повісті Н.С. Лєскова «Зачарований мандрівник» читач зустрічає безліч образів і героїв. Звичайно, ні один твір літератури не може існувати без жіночих персон, які є невід’ємною частиною життя, як в реальності, так і на папері.

Автор повісті вводить у текст своєї роботи три образу жінок. Перший спосіб можна назвати збірним, узагальнюючим, адже стосувався він практично всіх жінок Росії того періоду.

Вперше ми зустрічаємося з «барынькой». Вона була видана заміж за нелюбого чоловіка, шлюб відбувався за розрахунком. Тому, ніяких взаємних почуттів любові між нею та її чоловіком не було. І така доля чекала не лише цю героїню. Основна частина жінок були видані заміж батьками або ж братами для створення зручних, вигідних союзів між сім’ями.

«Барынька», не бажаючи миритися зі своєю долею, тікає від чоловіка з ремонтером, а потім, по частці щасливого випадку, забирає і своє дитя.

Звичайно, такий благий кінець був рідкістю і, в основному, жінки все своє життя проживали з нелюбими чоловіками. На цьому прикладі, Н.С. Лєсков вперше намагається показати нерівноправне положення жінки в суспільстві, її низинне існування, її мученицьке сімейне буття.

Другим, найяскравішим чином повісті є Груша – прекрасна циганка небаченої краси. Однак доля піддала її суворих випробувань. Зазнавши зради коханого, відчувши себе покинутою і непотрібною, героїня замислює вчинити самогубство. Проте зробити цього самостійно не може за своїм релігійним переконанням. З такої страшної проханням вона звертається до Івана. Дивлячись на страждання, на знемогу Груші, яка з прекрасної діви перетворилася в измотанную і опадшую особу, герой погоджується на прохання і зіштовхує Грушу з обриву. Ось так і закінчилося життя головної жіночої героїні, яка до самого кінця залишилася вірною своїм почуттям любові і відданості.

На сторінках роману читач зустрів ще одну жінку – Євгенію Семенівну. Вона була кинута князем і залишилася зовсім одна. Проте в її душі ніколи не кипів вулкан палких і пристрасних емоцій, тому такий поворот подій вона сприйняла спокійно. Не намагаючись протистояти обставинам, Євгенія Семенівна брала життя такою, як вона є.

Ось з такими цікавими, протилежними особистостями ми познайомилися в повісті Н.С. Лєскова «Зачарований мандрівник». У долі кожної героїні є своя гіркота, своя біль. Автор намагається показати, наскільки безправні, нещасними були жінки в той період розвитку Росії.