Образ Варвари у пєсі Островського «Гроза»

Островський у п’єсі «Гроза» піднявши проблему «темного царства», довів, що воно існує в реальному світі. Одним з жителів цього царства була Варвара.

Вона була дочкою Кабанихи і сестрою Тихона. З раннього дитинства Варя відчула на собі всі закони та порядки «темного царства». В душі вона була не така, як її оточення, але відкрито протестувати дівчина не вирішувалася. З часом вона пристосувалась до такого життя, нехай навіть приховуючи свої переваги і обманюючи оточуючих.

Варвара виросла егоїсткою і жила тільки в своє задоволення. Варто відзначити, що Варя стала тією людиною, якому Катерина могла довірити свої секрети. Тільки їй головна героїня розповіла про своє захоплення Борисом. Катерина дуже цінувала дружбу і любила сестру свого брата. Вона бачила в Варварі тієї людини, яка може підтримати у важку хвилину, дати пораду або просто поговорити по-жіночому.

Життя в будинку Кабанових навчили Варвару бути закритою. Вона була авантюристкою, любить пригоди. Варя не відрізнялася високою моральністю, любов’ю, мрійливістю, порядністю, як її подруга Катерина. Вона не розділяє ні думок, ні фантазій головної героїні. Все, що було цінним і дорогим Катерині, не представляло жодної цінності для Варвари. Вони були повними протилежностями. Можливо тому вони і були хорошими подругами, адже доповнювали один одного.

З матір’ю у Варвари були напружені, навіть ворожі стосунки. Варя не могла терпіти тиранію і самодурство Кабанихи. Вона могла не замислюючись сказати їй неправду або погано відгукнутися про неї.

На відміну від свого брата Тихона, у Варвари був стрижень, вона володіла волею і сміливістю. Будучи частиною «темного царства», Варя не відчувала відповідальності за свої вчинки. Дівчина живе за принципом «роби, що хочеш, тільки б шито так крито було». Саме тому Варвара радить Катерині таємно зустрітися з Борисом і навіть допомагає організувати побачення.

Підштовхуючи головну героїню до Бориса, Варвара зраджує свого брата, але це для неї не важливо, адже вона звикла жити тільки для себе, в своє задоволення. Можливо, цим вчинком Варя хотіла затягти Катерину в «темне царство», зробити її схожою на себе. В кінцевому підсумку, Катерина піддалася вмовлянням своєї подруги і пішла на побачення до Бориса.

Островський відвів Варварі роль спокусниці.

Варя, як і Тихін, була жертвою «темного царства». Але все одно продовжувала жити за його законами, адже це було зручно, а інших законів вона не знала.