Досягнення якоїсь мети приносить задоволення?

Мета в житті людини нагадує йому про своє призначення. Людина може виконувати кілька цілей, але є такі, які принесуть задоволення не тільки йому, але і оточуючим. Такі цілі викликають загальну радість, почуття гордості за свого співвітчизника.

Думаючи не тільки про себе, можна стати шанованою людиною в соціумі. Про таких цілях розповідають письменники у своїй творчості. На прикладі Мартіна з роману Джека Лондона хочеться показати, що буває мета, яка не приносить задоволення. І не просто не приносить задоволення, а призводить до смерті героя.

Після знайомства з забезпеченої сьогодні сім’єю, Мартін стає освіченою людиною, через своє бажання він освоює письменницький навик. Він досяг цієї мети не з любові до мистецтва і читачам, а заради гонорарів. Долаючи перешкоди на своєму важкому життєвому шляху, всупереч усім обставинам, Мартін все-таки став відомим письменником. Але, досягнувши мети, він усвідомлює, що ці не його призначення і розчаровується в собі і в своїх близьких. Мартін кінчає життя самогубством.

Даний приклад оповідає про те, що не всі цілі приносять задоволення. Все задумане має йти від серця, а не заради наживи і премій. Тому Д. Лондон створив такий жорстокий сюжет, який навчає цінувати своє життя і правильно вибирати мету в житті.

Крім літературних творів і їх зачаровують реалістичних сюжетів, такі історії трапляються кожен день в нашому повсякденному житті. Був такий випадок у нашому класі. Наша волонтерська команда старанно заробляла гроші: ми розклеювали оголошення на стовпах, роздавали листівки на центральних вулицях міста, допомагали в підсобному господарстві, а, найголовніше, займалися творчою діяльністю.

За весь рік у нас зібралася пристойна сума, але ми вже знали нашу мету – віддати ці гроші в дитяче онкологічне відділення. Крім фінансових благ, ми принесли з собою фрукти та іграшки, і провели час разом з хлопцями. Їм так важливо було відчути, що вони такі ж хлопці, як ми, нічим не відрізняються. Наша мета виправдала засоби. Ми були нагороджені щирою посмішкою цих хлопців. Така мета доставила нам колосальне задоволення і ще принесла користь іншим людям.

Підводячи підсумок, потрібно запам’ятати, що в благих намірах немає місця егоїзму. Роблячи вчинки потрібно думати про оточуючих, про те, яка користь буде для них. Адже задоволення багатьох людей набагато важливіше власного успіху.