Для чого людині потрібна сміливість?

Сміливість прикрашає людину. Вона потрібна кожному, щоб вирішувати всі труднощі самостійно, нічого не боятися, не звертатися до іншої людини за допомогою. Сміливих людей шанували не тільки в житті, але і в літературних творах.

Цікавий приклад сміливого вчинку показує Максим Горький в оповіданні «Стара Ізергіль», де парубок, по імені Данко, допоміг боязким людям і висвітлив їм шлях своїми «гарячими» серцем, немов факелом. Його відчайдушний сміливий вчинок призвів до власної смерті, але врятував інші долі, які б ніколи не зважилися на такий крок і залишилися б жити в повній темряві. Такий приклад показує, що сміливі вчинки – благодійні.

Історичні подвиги заслуговують особливої уваги, так як ми точно розуміємо, що вони реальні. Під час Великої Вітчизняної Війни були здійснені тисячі доблесних вчинків. Солдати розуміли, що ціною свого життя вони врятують інших. Одним таким героєм став Олександр Матросов, рядовий курсант, нагороджений орденом Мужності, посмертно.

У Псковській області бойовий загін старанно відбивав свою територію. Подолавши два дзоти, їм залишилося взяти третій. Вже троє солдатів загинули, але не могли подолати цю перешкоду. Олександр Матросов, озброївшись кулеметом і гранатами, кинувся впокорювати дзот, який закривав ворожого кулеметника. Він йшов, не думаючи і не боячись смерті, намагався відстрілятися. Кулеметник затихав, але потім знову заливався безперервним вогнем. В останній спробі, Олександр підійшов впритул до дзота, і кинув гранату. Тим самим, його сміливий вчинок, допоміг своєму загону подолати заслін. Сміливий вчинок Матросова назавжди в серцях поколінь.

Таким чином, сміливість потрібна людині, щоб допомагати іншим людям, а в деяких випадках навіть врятувати життя. Якщо б у житті стало більше сміливих людей і менше трусів, то проблем було б менше. Сильні люди правлять світом. Вони не подумають про себе, будуть думати про майбутнє, про наслідки. Сміливість допомагає в ризикованих ситуаціях прийняти вірне рішення. Сміливі люди в пошані в народу, здійснюючи справжній подвиг, таких людей нагороджує уряд. Сміливість дійсно варта найвищих відзнак. Шкода, що багато вчинки призводять до смерті. Почуття страху невідомо таким людям, якщо тільки це не почуття страху за інших людей.