Чому людей приваблює «віртуальна реальність»?

Віртуальна реальність – величезний дивний світ, створений сучасними технічними засобами. Він впливає на людину через його різні відчуття. У наше прогресивне століття людей все більше і більше привертає віртуальна реальність. Сучасним винаходом стають окуляри, за допомогою яких можна злітати на Місяць або ж відправитися в подорож по екзотичним країнам.

Багато зарубіжні письменники стали вибирати для своїх творів фантастичний сюжет віртуального переміщення в просторі. Подивимося на деякі приклади. Візьмемо для початку роман Роберта Шеклі «Лавка світів». Головний герой Уейн, зустрівшись з незвичайним дідком Томпкинсом, отримує можливість звільнити свою душу від тіла і відправитися в один з світів-ймовірностей. Таке переміщення можливе тільки за допомогою унікального обладнання. Душі Уейна дається величезний вибір того, ким він хоче стати відлюдником, Богом або ж вбивцею. Є тільки одне маленьке але: побувавши в обраній оболонці рік, необхідно заплатити за це все своє майно, а також втратити десять років життя. Уейн перебуває в задумі.

Сім’я, діти – ось оплот, на якому тримається його життя. І він не знає, що відповісти старому. Віртуальний світ просто затягує головного героя: і він, навіть не знаючи, як, опиняється в одному з світів і дякує старого Томпкинса за можливість повернутися під часи зовсім недавнього минулого. Так, віртуальність цікава і приваблива, а поруч – звичний світ, такий простий і зрозумілий, і в нього треба повертатися. Під час відсутності головного героя на землі відбулися серйозні зміни: перед очима Уейна – спотворений до неподобства світ, наслідок ядерної війни. Тепер вже у героя інші турботи і справи.

Ще одну реальність зображує Хакслі у своєму романі «О дивний новий світ». Світова держава, наповнене народженими з пробірки альфами, беттами, гамами і дельтами, проголошує своїм головним принципом наступні категорії: спільність, однаковість і стабільність.

Дітям ще в дитинстві вселяються прописні істини, у дорослому ж віці, стикаючись з подібним, вони дістають з підсвідомості модель поведінки в тій чи іншій ситуації. Цей світ геть забув про історію, вони живуть одним днем сьогоднішнім. Але є ще куточок, протипоставлений цього дивовижного світу, – заповідник. У ньому живуть дикі люди. Вони не скуштували блага цивілізації, у них є справжні батьки, вони вірять, люблять, страждають. Ці люди відчувають справжні емоції.

Таким чином, ми можемо говорити про те, що віртуальна реальність зі своїми неправдоподібними сюжетами, манить людину, вона його хвилює. Фантастичні світи, зображені в літературі, не позбавлені правдоподібних ноток, і від цього вони ще більш цікаві.