Твір-опис за картиною Ст. А. Сєрова «Дівчинка з персиками»

Картина Ст. А. Сєрова «Дівчинка з персиками» отримала всесвітню популярність і визнання. Художник з теплотою і симпатією зобразив на ній милу дівчинку Вірочку Мамонтову. Вона була дочкою купця і промисловця.

Перед глядачем образ дівчинки, засмаглої, досить дорослою. Особливу увагу привертають її темні, великі очі. Здається, вони наповнені лукавством, якимсь дитячим запалом. Вірочка сидить струнко, вона немов намагається позувати художнику. Однак, з іншого боку, мені здається, що вона хоче підвестися зі стільця і відправитися на вулицю, назустріч пригодам. В ній живе дитинство, яскраве і безтурботне.

Думаю, що Вірочка зростає в хорошій, добрій родині, тому точно знає, що таке любов і турбота. В. А. Сєров поспішає зняти дитину в такому спокійному стані і робити це потрібно дуже швидко. Адже терпіння бешкетниці на кінець. Ось-ось, і вона вскачет зі стільця, продовжуючи активні і рухливі ігри.

Я думаю, що досвідчений живописець просто ідеально підібрав колірні відтінки, в яких виконана картина. Вони асоціюються у мене з енергією, з радістю, з молодістю.

На полотні дуже багато світла. Воно просторе і не переповнене зайвими деталями. За вікном видно теплий та чудовий літній день. Обличчя героїні передано в смаглявих тонах, її волосся темне.

В такій колірній композиції ідеально гармонує яскравий червоний бант, який пов’язаний на дитячому блузці.

Дівчинка сидить за столом, а на ньому розташовані свіжі, щойно зірвані персики. О, як прекрасний аромат!

Картина «Дівчинка з персиками» наповнена добротою і світлом. Вона отримала позитивні відгуки багатьох людей, глядачів та любителів живопису. Я з ними повністю згоден. Робота Ст. А. Сєрова припала до душі і мені.