Які точні знання дає нам Паустовський у повісті «Мещерская сторона»?

Повість «Мещерская сторона» є станом душі Паустовського. Все те, різноманіття живої природи, яку автору довелося зустріти на своєму шляху, було «відображене» у нарисах.

Однак письменник підносить читачеві і точні дані, такі як, наприклад, географічне розташування області, прикмети, які подмечались століттями людьми, реальні персонажі. Все це робить нариси письменника практично документальними і доповнюють хроніку подій.

Точні дані письменник використовує для своєрідного «відтінку» твори. Це розбавляє повість і робить її в міру завантаженої на опис природи.

У нарисах прописані як маловідомі факти, так і ті, про яких знає не тільки наша країна, але й увесь світ. До таких фактів відноситься те, що Рязанська область є батьківщиною багатьох талановитих людей, які згодом стали знаменитими. Це і великі художники, і поети, і іконописці. Всі вони вийшли з «звичайної землі» з незвичайним талантом. Кожен з них на власні очі бачив цю божественну красу природи, стикався з «місцевим колоритом» і швидше за все, бачив і чув цих самих людей похилого віку, що пережили дуже важкі роки. Безсумнівно, і це позначилося на його творчості, так як даного роду події є дуже яскравими і запам’ятовуються.

Паустовський з допомогою своєї творчості і дає точний опис місцевої фауни: що знає читач про цю області, водяться тут звірі, болотиста чи місцевість, багатий чи край на рослинність.

Хоча Паустовський і не уточнює координати, він все ж точно відзначає на карті це місце. А для нього самого, ця область стає землею щастя, любові і гармонії людини. Саме тут звичайні люди щодня стикаються з прекрасним. Саме в цьому краї завжди знайдеться місце безкорисливої любові. Можливо, тому і вийшло твір «Мещерская сторона». Автор вбирав в себе тільки те, що його оточувало, і переносив свої відчуття в книгу.

Точні знання, якими володів Паустовський, допомагають йому ще більше «розкрити» таємниці дивного світу природи. Світу, де господарем є не людина і не його винаходу. І хоча загадок завжди більше ніж відповідей, все ж автор зміг наблизитися до них майже впритул. Він пізнає гармонію, відкриває в собі ресурси до саморозвитку і вічного життя на землі. Він дійсно стає «безсмертним» завдяки тому, що зміг залишити після себе.

Читач розуміє, що автор перебуває в середовищі, яка робить його щасливим. Взаєморозуміння з зовнішнім світом, гармонія з собою і з людьми, які тебе оточують. Здається, що на землі немає більше негативу, війн та інших переживань. Ласкаво на віки перемогло, а любов зайшла в кожен будинок і оселилася в кожному серці…

Звичайно, не все так безхмарно. Автор згадує в повісті і про сильний народ, який подолав страждання і голод, і про «жорстокої» несправедливості по відношенню людини до природного «багатства». І все ж виникає надія, що все ще може змінитися в кращу сторону і горе ніколи більше не прийде в цей край.