Яка роль праці в житті людини?

З дитинства кожен з нас знайомий з виразом, що праця зробила з мавпи людину. Ми знаємо, що праця – найважливіша частина людського життя. Ледарство і лінощі не розвивають людину, а тільки роблять з нього податливе істота, яке не здатне приносити користь суспільству. Навіть у російському фольклорі здавна цінували працю. Підтверджують це прислів’я і приказки: «Без праці не витягнеш рибку із ставка» – найвідоміша з них. Навіть щоб задовольнити базову потребу в їжі, людина повинна прикласти якісь зусилля. Я впевнена, що без праці життя людини неможливе. А що кажуть російські письменники?

Візьмемо розповідь Солженіцина «Матрьонін двір». Мотрона Григорівна – головна героїня – все життя прожила в селі, і тяжко там працювала. Сенсом її життя була праця, навіть у безоплатної роботі вона бачила розвиток своєї душі. Хвороби і проблеми не могли змусити жінку відректися від праці. Мотрона Григорівна завжди допомагала сусідам по городу, адже вона не могла відмовити в допомозі тим, хто прожив життя поруч з нею пліч-о-пліч. Робота допомагала жінці відчувати радість життя, дозволяла на деякий час відволіктися від проблем. Навіть смерть героїні символічна: вона гине, коли допомагає сусідам перевозити хату. Мотрона Григорівна – символ справжньої російської селянки, працьовитою і допомагає всім, хто знаходиться поряд. Солженіцин показує читачам, що на такому людині тримається світ, що працювати – це почесно.

В романі М. Шолохова «Тихий Дон» головний герой Мелехов ставиться до праці з безмежною повагою. Хоча значну частину свого життя він воює, герой не втрачає надії повернутися і присвятити себе мирної праці на землі. Григорій бачить сенс життя в праці, він як ніхто відчуває землю і готовий їй служити до останнього подиху. Він палко бажає захистити свою землю, скоріше закінчити війну, щоб повернутися додому і зайнятися будь-якою справою всього свого життя. Селянська праця, на його думку, є творення, а війна не приносить нічого, крім розрухи.

Євгеній Онєгін, герой однойменного роману А. С. Пушкіна, не звик трудитися. Сенс його життя – відпочинок і пусте проведення часу. Йому нудно, він не знає, чим себе зайняти. Його нудьга згубила життя молодого поета Володимира Ленського. Без праці життя похмура і похмура. Від неробства людина може скоїти багато дурниць. Пушкін стверджує, що людина повинна бути постійно зайнятий якою-небудь справою, тоді буде менше смутку в нашому житті.

У житті людини праця має стояти на першому місці. Завдяки різним видам роботи, ми розвиваємося і реалізуємо себе в суспільстві. Ніхто не стверджує, що відпочинок – це погано, але праця облагороджує людину. Кожна людина зобов’язаний трудитися навіть заради власного блага.