Аналіз вірша Тютчева «Грудневе ранок»

Опис картин природи і її прекрасних пейзажів цікавила багатьох російських поетів. Федір Тютчев ставився до тих митців, які любили зображувати оточуючу природу в незалежних від людини і самостійних фарбах. Адже природі нічого не потрібно від людей, вона живе сама по собі, за законами життя.

Одним з таких віршів є «Грудневе ранок», в якому Тютчев намагався передати особливість зміни дня і ночі, циклічність доби. Світ тихенько прокидався від темряви, їй на зміну з’являлися перші сонячні промінчики, які породжували ранок кожного дня.

Про що йде мова у віршованих рядках «Грудневого ранку»? Про покору всіх явищ, які підпорядковуються одним і тим же законам. Як би не хотіла ніч, але їй на зміну прийде день. Як би не пручалася темрява, однак і їй настане кінець, вона продовжиться світанком.

Я вважаю, що під час написання такого прекрасного вірша, автор перебуває у роздумах. Він спостерігав за оточуючими змінами, які відбуваються звичайним грудневим ранком, і намагався викласти всі свої думки на папері.

Цю творчу роботу Федора Тютчева можна розділити на три частини. Одна частина плавно переходить і замінюється наступною. Все починається з картини темної ночі, коли навколо панує беспроглядная тьма.

У перших рядках поет використовує такий прийом, як уособлення. Він оживляє нічну тінь, яка окидає свої володіння і все ніяк не хоче йти. Далі відбувається опис перехідного стану природи. На небозводі з’являються перші промені, однак, вони як і раніше оточені непроглядній темрявою. Саме тому, автор прозывает їх несміливими, і навіть ледачими. Проте останнє чотиривірш різко міняє обстановку. Ніч миттєво випаровується і їй на зміну приходить ясне, світле ранок.