Як впливає сміливість на формування особистості?

Сміливість формується з раннього дитинства і впливає на те, якою буде особистість. Сміливість школяра полягає у відповіді на уроках, коли він впевнений у своїх словах, його голос не тремтить, і він не боїться відповідати першим і сам піднімає руку, щоб його викликали. Пізніше, школяр стане студентом і буде, не боячись, відповідати на іспитах або семінарах перед великою аудиторією.

Почуття сміливості допомагає людині висловлювати свою думку, знайомитися і спілкуватися з людьми, формує вміння приймати правильне рішення у відповідальній ситуації. Сміливість відкриває нові двері в житті і робить її більш цікавою. Сміливі особистості стають лідерами у своєму суспільстві, їх думку поважають, прислухаються. На таких людей дорівнюють, а їх особу – приклад поведінки, зразок людини честі для інших. До сміливим людям тягнуться інші, хочуть бути такими ж. Сміливість дає можливість стати шанованою людиною і сильною особистістю.

Література наповнена прикладами героїв, які завдяки своїй сміливості, особистістю стають. Тема впливу сміливості на формування особистості простежується у творі «Четверта висота» Ільїної. Сюжет про життя маленької дівчинки, про те, як вона росла, виявляючи свою сміливість. Гуля допомагала мамі на кінофабриці, в один із звичайних днів, вона дістала голими руками вужа з коробки. Режисера це зацікавило, і він зняв цей момент на фотокамеру. Таким вчинком вона заробила свої перші гроші. Завдяки своїй сміливості та наполегливості, в черговий кінозйомці вона тренувалася трюку на коня і через деякий час їй це вдалося. Вона зуміла подолати свій страх перед твариною і боязню зірватися з коня.

Коли Гуля виросла, її чоловік пішов на фронт, а вона залишилася вдома з дитиною. Не витримавши тієї страшної картини, яка відбувалася в той час в країні, вона влаштувалася на роботу санітарки, допомагаючи солдатам вижити. Коли її чоловік загинув, дівчина пішла на фронт і стала командиром роти. Під час чергового наступу, Гуля отримала важке поранення, але це не зупинило її припинити штурм. Даний приклад показує, як формувалася особистість дівчинки. З маленькою, невпевненої в собі школярки, вона стала сміливою і сильною особистістю, долала всі перешкоди на своєму шляху.

Таким чином, потрібно не боятися бути сміливим і вміти контролювати себе. Особливо в ті моменти, коли страх заковує всі інші риси характеру. Щодня борючись зі страхами, сміливість буде тільки гартуватися, що і призводить до формування особистості.