Чому люди тікають від реальності?

Словосполучення «тікати від реальності» часто на слуху, так як це явище має місце в житті багатьох людей. Тому, я думаю, кожному слід задуматися, звідки з’являється бажання втекти від реальності і потрібно чи це робити.

Людина перебуває на межі двох світів – реального та ідеального, створеного уявою. Наше життя неможливо уявити без труднощів. Когось вони ламають, кого-то роблять сильнішими. Але є люди, які навіть не намагаються долати перешкоди, вважаючи за краще втікати від них в світ ілюзій. Там вони хочуть сховатися від усіх бур, підготованих долею. Однак чи надовго це не рятує, адже ілюзії, як будинок без даху, від дощу не вкриють.

Деякі люди тікають від реальності, коли втомлюються боротися з нею. Ні, вони не бояться труднощів і перешкод, просто в якийсь момент відчувають, що сили вичерпуються, а разом з ними зникає і бажання долати перешкоди. В такому випадку, мрія може стати короткою зупинкою, яка допоможе зарядитися енергією і надихнутися для нових перемог. Але так буває не завжди, деякі люди, нарешті, відчувши спокій, хоч і не надовго залишаються в своїх ілюзіях.

Відповісти на питання, чому люди тікають від реальності, допоможе і література. Багато класики піднімали цю проблему у своїх творах. Яскравим прикладом людини, що намагається втекти від реальності, є головний герой оповідання А. П. Чехова «Людина у футлярі» Бєліков. Ця людина відгородився від світу дуже міцною оболонкою. Він не брав даний ні психологічно, ні фізично. Коли герой виходив на вулицю, він одягав калоші, пальто, окуляри і навіть затикав вуха ватою. Обличчя її закривав високий воріт. Всі речі були у нього в чохольчик. Здається, єдиним прагненням було сховатися від світу і прожити своє життя без проблем, створюваних суспільством.

Бєліков намагався сховатися від дійсності не тільки в одязі, в купі футлярчиков, але і в минулому. Герой знаходив «притулок» у давніх мовах, любив хвалити пішли роки, протиставляючи їх справжньому. Здається, він не розумів, що життєві проблеми завжди були і завжди будуть. Панацеєю від усіх бід чоловік вважав заборони, тому з задоволенням читав про них в газетах і журналах.

Чому герой тікав від реальності? Відповідь проста: він боявся її. Мабуть, чоловік уважно спостерігав за неприємностями в життя інших людей, бачив наслідки. Це все і змусило його сховатися в футляри, щоб уникнути неприємної долі. Не дарма ж Бєліков постійно повторював: «Ах, як би чого не вийшло!». Все життя Бєліков тікав від реальності, а виявилося, що втік від щастя. У світі ілюзій немає місця для справжньої любові, тому герой не зміг побудувати сім’ю з дівчиною, яку покохав.

Цей приклад показує, що в світі ілюзій неможливо знайти порятунок від неприємностей, які підстерігають в реальності. Ніякої футляр не подарує спокою і щастя.

Таким чином, люди втікають від реальності, коли не можуть з нею впоратися або бояться проблем. Однак потрібно пам’ятати, що уявний світ ніколи не стане рятівним колом.