Як допомогти тваринам в зимовий час?

Майже у кожної людини є домашня тварина, про них ми дбаємо, даруємо ласку й тепло, але, що ж робити диким тваринам, які живуть на вулиці? Найстрашніше, коли йдеш по вулиці і бачиш замерзлих, покритих льодом тварин. Щоб цього не траплялося потрібно навчитися допомагати їм, годувати і обігрівати.

Зараз безліч волонтерських клубів, в яких хлопці допомагають тваринам. Якщо влітку їм можна не турбуватися про нічліг і легше знайти їжу, то взимку, тварина запросто може замерзнути. Хлопці з добрим серцем і кому дозволяють батьки, забирають тварин до себе, рятуючи їх від загибелі. Можна також поцікавитись у сусідів або у сільських жителів, які будуть не проти взяти до себе нового улюбленця.

Так, тварини може і вимагають повноцінного догляду, але як приємно, коли вдома тебе чекає ласкавий пес, привітно виляє хвостом або ласкава кішечка, примостилася на коліна зимовим ввечері біля каміна. Пташок теж можна приручити, обладнавши для них гніздечко в приватному будинку. Голубів часто заселяють на горищі. Як же гарно дивитися на їх політ, їх дружність, розмах крил. Навіть атмосфера будинку міняється, коли поселяється тварина. Маленьким діткам стає цікаво спостерігати за ними, спілкуватися, а незабаром і піклуватися.

Маленька така, але вже доросла обов’язок бути відповідальним за чуже життя. Немає нічого складного, щоб вигуляти собаку або розчесати кішку. Ті емоції, які отримує людина від спілкування з тваринами, їх контакт, набагато цінніше труднощів догляду за ними. Собака стає вірним другом, в деяких випадках навіть більш людини.

Інші хлопці теж можуть допомогти тваринам! Для пташок можна збудувати шпаківню, поставити туди поїльник і приносити крупу або шкоринки хліба. Птахам важко знайти їжу взимку. Звіркам поставити мисочки і приносити домашню їжу. Зробити для них місце, утепливши його старими ковдрами. Якщо дозволяє матеріальне становище, то можна перераховувати гроші в притулки, де за тваринами постійно доглядають, годують, роблять щеплення. Також можна приходити в притулок і відвідувати улюбленого вихованця.

Зробивши добро, і воно обов’язково повернеться. Взагалі, допомога тваринам – добра справа. Братам нашим меншим ніхто не допоможе крім нас самих. У них теж є бажання жити, але вони не завжди можуть за нього боротися. Невеликий внесок в їх життя продовжить їх існування. Звичайно ж, краще, коли тварина знаходить люблячих господарів і свій будинок.