Як суспільство впливає на формування цілей?

Людина змушена жити в суспільстві, зазнаючи його впливу. Живучи в соціальному середовищі, у людини з’являються цілі, характерні для його соціуму. Товариство може знайти мету, знайти засоби для її досягнення.

Сучасний світ багатогранний і цікавий, що дозволяє людині обрати свою мету і прагнути до неї. Завдяки розвиненим інтернет-ресурсів, можна знайти будь-яку інформацію та бути обізнаним у певній галузі. Це дозволяє людину шукати різні підходи до досягнення мети.

Людина живе всередині суспільства й підпорядковується його засад. Ця тема розкривається в багатьох літературних творах. Сюжет передає взаємозв’язок і значення товариства в житті людини повною мірою.

Тема суспільства та формування цілей піднімається в романі «Євгеній Онєгін» А. С. Пушкіна. Головний герой живе в суспільстві, він визнаний і воно вплинуло на його подальшу долю. Онєгін – франт, денді, цікава особистість, але він не зміг вийти за рамки і відійти від свого звичного життя. Він так і не зміг досягти своєї мети, прислухаючись до суспільства, боячись бути відкинутим і залишитися в стороні від галасу і публічної життя.

Даний приклад показує, що суспільство вирішило за героя його долю, допомагало приймати рішення, але наслідки виявилися трагічними. Онєгін пожертвував своїми відносинами з Тетяною, які були щирими. Він вийшов на дуель з одним, теж під впливом суспільства. Хоча він розумів, що в даній ситуації можна було уникнути, але боячись того, що суспільство від нього відвернеться, він робить такий негуманний вчинок. Якби він прийняв власне рішення і зміг би відмовитися від звичного життя, то став би щасливою людиною, але байдужим у суспільному житті.

На жаль, Євген не досяг своїх цілей і залишився публічною людиною. Це показало його життєві пріоритети і цінності. Іноді, успішність у суспільства важливіше власної думки і почуттів. Власні цілі також відсуваються на другий план.

Підводячи підсумок, хочеться відзначити те, що не завжди суспільство позитивно впливає на особистість. Вибираючи свою мету, людині потрібно розуміти, що потрібно буде від чогось відмовитися. Вміти зробити правильний вибір, всупереч суспільству, теж велика і важлива задача. Суспільство формує цілі людей, але вони не завжди збігаються з бажанням людини. Такі цілі вигідні тільки суспільству. Рішення у такому випадку залежить тільки від людини. Чи здатний він відмовитися від громадської думки і керуватися лише своїм, заради досягнення тих цілей, які він поставив перед собою.