Твір-опис за картиною І. в. Попова «Перший сніг»

Поетичні пейзажі, що відображають життя звичайних провінційних містечок – це одна з творчих спрямувань знаменитого живописця В. В. Попова. Однією з таких робіт є картина «Перший сніг», в якій можна простежити лаконічність і певний психологізм.

На перший погляд картина досить бліда і непоказна, на ній немає яскравих і соковитих фарб. Але, в той же час, завдяки чудовому поєднанню м’яких тонів, ми можемо побачити прекрасний витвір мистецтва.

В основі картини лежать білі, бежеві, жовтуваті кольори. Вони передають чистоту і досконалість перших зимових днів, коли на вулиці випадає лапатий сніг і вкриває усе довкола. Одночасно зі спокійними тонами, ми можемо відчути і якесь веселощі від того, що настала довгоочікувана зимова пора і що тепер можна від душі насолодитися зимовими забавами.

Дивлячись на картину, є відчуття того, що ми спостерігаємо за зимовим пейзажем зверху вниз. Можливо, живописець хотів зробити кожного з нас частиною картини і створити враження того, що ми виглядаємо на вулицю з вікна багатоповерхового будинку. Вид створюється прекрасний.

Перед нами зводиться довга вуличка, що йде далеко далечінь. З обох боків вулиці височіють будинки з численними вікнами і балконами. Завдяки першому снігу, довга вулиця перетворилася в білу, засніжену красуню і стала радувати погляди оточуючих прекрасними зимовими пейзажами.

Центр картини привертає увагу найбільше, адже саме там зображені три дівчини, які кружляють в радісному танці і немов хочуть передати свою радість і веселощі від випав перший сніг. Позаду дівчат, невелика собачка намагається винюхати слід і прориває сніг своїм носиком. Якщо заглянути вглиб картини, ми можемо побачити продовження вулиці і багатоповерхових будинків, які стрімко йдуть всередину міста.

Картина «Перший сніг» має подвійними емоціями. Весь пейзаж картини похмурий, сірих і не бляклих тонах. Але, веселощі дівчат розбавляє неяскраві фарби і створює ідеальну гармонію на полотні. Дивлячись на це творче твір, ним хочеться захоплюватися і захоплюватися ним довгий час.