Твір-опис за картиною І. С. Остроухова «Перша зелень»

Ілля Семенович Остроухов відноситься до надзвичайно талановитим особистостям, які залишили прекрасний слід в історії російського живопису. Однією з його чудових робіт є картина «Перша зелень».

Вдивляючись у цю роботу можна з легкістю дізнатися пейзажні замальовки, якими переповнене Підмосков’ї. Це прекрасні змішані ліси, в яких зустрічаються абсолютно різні деревця – і берізки і клени та липи. Вздовж зеленої рослинності протікає невелика річечка, яка живить рослини і є постійним джерелом вологи.

Вдивляючись у відблиски річки, глядач бачить досить холодні відтінки. Це говорить про те, що до настання літнього тепла ще зовсім далеко.

Дивлячись на картину, глядач відчуває повну тишу. Природа завмерла в очікуванні перших сонячних променів, які ось-ось почнуть прогрівати землю. За повільно поточної річці помітно, що зима тільки залишила свої володіння. Вода має темно-синій, холодний відтінок. Глядач може уявити собі, яка її леденить температура в даний період часу.

Розглядаючи деталі картини, ми можемо помітити невеликі чорні острівці. Швидше за все, земля нещодавно звільнилася від шару залежалого снігу. І це є найпершою ознакою настання довгоочікуваної і улюбленої усіма весни.

Свіжа, яскрава, ароматна зелень проступає крізь ці острівці. Вона напитана вологою, вона наповнена життям, яку пробуджує весна. Дерева пробуджується від тривалого сну. Вони потихеньку починають випускати молоді листочки, поступово повністю утворюючи зелену шапку.

Між гілок птахи починають будувати гнізда. Вони ретельно збирають старі гілки і зміцнюють їх на верхівках. Зовсім скоро з’являться яйця, а потім вилупляться птенчики. Прихід весни асоціюється у нас з життям.

Взагалі, картина В. Остроухова «Перша зелень» наповнена повітрям, приємним і всіма улюбленим ароматом свіжої і соковитої зелені. Вона полонила мою уяву і стала однією з найбільш пам’ятних робіт великого російського творця.