Може жорстока людина проявити доброту?

Доброта і жорстокість – протилежні поняття, як захід і схід. Здавалося б, вони ніколи не зможуть перетнутися. Хіба є жорстокі й добрі люди одночасно? Я впевнена, що є. І це кожен з нас. Іноді ми все відчуває агресію, і з-за цього робимо трохи жорстоко по відношенню до оточуючих.

Добрим бути набагато складніше. Доброта, як я вважаю, означає здатність зрозуміти людину і прийняти його з усіма достоїнствами і недоліками.

Бажання покарати або виправити когось жорсткими методами практично завжди більш ефективні, ніж добрі способи. Зараз доброту сприймають як слабкість і не цінують її. Добра людина в деяких ситуаціях може стати жорстоким, а жорстока людина може проявити доброту? Для відповіді на це питання потрібно звернутися до російської класичної літератури.

Дуже складно знайти приклад з творів, де негативний персонаж здійснював би вчинки в ім’я добра. Відбувається так в силу багатьох причин: по-перше, письменники прагнуть показати в образі жорстокого людини всі наслідки, які можуть виникнути із-за такої поведінки; а по-друге, показувати героя в перспективі його становлення з негативного героя позитивного досить складно. Можна взяти, приміром, Родіона Раскольникова з роману «Злочин і покарання».

Неоднозначний Персонаж, тому що скоїв подвійне вбивство з особливою жорстокістю. Чи можна його назвати абсолютно жорстоким? Його поділ всіх людей на «тварюк тремтячих» і «право мають» – жорстка градація, адже він уявив себе вершителем доль. Родіон Розкольників в романі від жорстокого людини перетворюється на доброго. Він починає каятися у скоєному вчинку і в придуманій ним теорії. Шлях його зцілення зайняв багато часу, але він успішно пройшов це випробування. Головний урок життя Родіона Раскольникова – це неможливість досягнення добра жорстокими методами. Люди не боги, вони не можуть судити неупереджено. З допомогою Софійки Мармеладовой він розуміє головну ідею життя. Вони разом проходять складне лікування співчуттям.

Жорстока людина може проявляти доброту і може навіть сам стати на шлях людинолюбства. Головне – мати мотивацію змінитися самому і поміняти свої переконання. Людина з віком починає розуміти багато речей і може повністю змінитися. Велика перемога, якщо ми зможемо змінити себе в кращу сторону. Тільки на перший погляд здається, що добротою не можна нічого добитися. Насправді, людинолюбство – ключ до досягнення самої нездійсненним мети. Люди люблять, коли до них добре ставляться. Давайте не будемо забувати, що в дитячих казках добро завжди перемагало зло. І я не втрачаю надії, що всякий жорстока людина обов’язково встане на шлях світла і добра.