Як сила волі повязана зі сміливістю?

Сила волі – це така риса характеру, коли людина може стримувати свої емоції і бажання, переступати через власні внутрішні перешкоди і боротися з ними. Сміливість – це відвагу, рішучість, відсутність боязні і страху. Я вважаю, що ці два поняття нерозривно пов’язані. Адже потрібно мати силу волі, щоб здійснювати сміливі вчинки. Долаючи свої страхи й терзання, на допомогу сміливості приходить сила волі, вона неначе відкриває друге дихання. Якщо у людини немає сили волі, то навряд чи його можна назвати сміливим. Навіть йдучи проти суспільства, потрібно мати силу волі, щоб дати гідну відсіч.

Про сміливих людей написано багато літературних творів. Ці герої, які переступили через свій страх, ризикуючи, здійснювали гідні вчинки.

Тема порушується у романі «Капітанська дочка». Петро Гриньов є і сміливим і володіє силою волі, людиною. Доказ цьому – виклик на поєдинок Швабрина. Саме сила волі і сміливість допомогли йому піти на такий ризикований крок, навіть незважаючи на поранення, він залишається в очах читачів гідною людиною.

Також ці якості допомогли йому дати відмова Пугачову і пізніше, без докорів сумління, він звернувся до нього по допомогу і отримав її. Дана ситуація склалася саме так, тому що сміливі люди заслуговують поваги і їх вчинки раціонально розцінені.

Проявив свою сміливість і силу волі герой з твору Гоголя «Тарас Бульба». Ключовим і показовим є епізод, коли Остапа страчують на площі, він помічає в натовпі батька і кличе його. Тарас, проявивши сміливість і силу волі, відгукується. Як важливо було для засудженого сина відчути підтримку рідної людини. Тарас Бульба проявив себе.

Хіба людина, що не володіє силою волі і сміливістю, відгукнувся б? Адже навколо нього його вороги, які б могли схопити і його. Він переступає через всі страхи і сумніви, лише б в останні хвилини життя, син знав, що батько поруч.

Таким чином, сила волі і сміливість нерозривно пов’язані між собою. Такі якості притаманні людям честі, гідним людям. Переступаючи через свої страхи, вони лише загартовують свій характер і виявляють свою справжню натуру, яка без цих якостей, так і залишилася б всередині їх. Взаємозв’язок цих важливих якостей, робить людину особливим, він здатний вести за собою натовп і ці люди будуть впевнені в ньому. А все тому, що людина, проявив себе, не зможе дати слабину.